Barcelona shkëputet në La Liga

Barcelona shkëputet në La Liga

00:06 06/02/2023

Real Madrid Ndalet nga Mallorka

Ndërsa në Spanjë, Barcelona vijon të tregojë një formë të mirë duke marrë fitoren e pestë radhazi.

Skuadra e Ksavit fitoi 3-0 ndaj Sevijas me gola të Zhordi Albës, Gavit dhe Rafinjës.

Me këtë fitore Barcelona shkëputet në krye të renditjes me 8 pikë më shumë se Real Madrid që këtë diel humbi përballë Mallorka.

Vendimtar për takimin rezultoi goli i sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi.

Tv KlanTë ngjashme