Çmimet “Razzie” antidoti i çmimeve “Oscar”


Çmimet “Razzie” antidoti i çmimeve “Oscar”

23:11 24/01/2023

“Blonde” dhe “Morbius” ndër të nominuarit për çmimin e filmit më të keq

Filmi i Netflix “Blonde” për jetën e aktores Marilyn Monroe është liderja fatkeqe e çmimeve të 43-të vjetore Razzie, me tetë nominime.

Përveçse e gjen veten në kategorinë e filmit më të keq, është edhe për regjisorin dhe skenarin më të keq. Me protagoniste Ana de Armas në rolin kryesor, historia  u prodhua nga Brad Pitt dhe nën autorësinë dhe regjinë e  Andrew Dominik .

Versioni i Disney-t për “Pinocchio” mori gjashtë pikë, duke përfshirë foton dhe aktorin më të keq për portretizimin e Tom Hanks të babait të kukullës Geppetto.

Ndërkohë, radha e Jared Leto-s si superheroi i Marvel-it, Morbius, i dha atij një shenjë edhe për aktorin më të keq. Filma të tjerë për të hyrë në këtë listë janë aventura aksion “The Kings Daughter” dhe komedia “Good Mourning”, e cila është në dispozicion për shtatë çmime.

Çmimet Razzie janë krijuar në vitin 1980 dhe shërben si antidote i çmimeve Oskar. Fituesit, në mënyrë ironike, shpallen gjithnjë një natë përpara ceremonisë Oskar, që mbahen më 11 mars 2023.

Klan News

Të ngjashme