Durres

 • Balla: Propozimet e Bashës, ëndrra dhe dëshira

  Propozimet e Lulzim Bashës të bëra në Durrës, për ndryshim të sistemit zgjedhor për zgjedhjen e Presidentit te populli, kreu i Grupit Parlamentar socialist Taulant Balla i sheh si ëndrra të kreut demokrat. Pavarësisht kësaj, socialistët mendojnë se Komisioni i Reformës Zgjedhore është tryeza e duhur ku mund të...
 • Basha i përgjigjet Ramës: Zgjidhja, largimi yt

  Ftesës së kryeministrit për dialog pa kushte kreu i opozitës Basha iu përgjigj nga Durrësi ku tha se oferta e kryeministrit synon kapitullimin e opozitës, e cila ka vetëm një kusht. “Largimi i Edi Ramës është hapi i parë i panegociueshëm, hapi që do t’i hapë rrugë zgjidhjes politik...
 • Kush është 57-vjeçari me 1 milion Euro pasuri në Durrës?

  Plot 1 milion Euro pasuri të patundshme, apartamente, garazhe e truall, u sekuestruan nga policia në Durrës në pronësi të një 57-vjeçari, i dënuar në Itali. Tvklan.al ka mësuar se ai është Mehmet Seferi me origjinë nga Dibra dhe prej disa vitesh banonte në zonën e Rrashbullit në Durrës...
 • Sekuestrohen 1 milion Euro pasuri të paluajtshme, 30 milionë Lekë dhe 5.770 Euro

  Policia e qytetit të Durrësit ka sekuestruar pasuri me vlerë 1 milion Euro, 30 milionë Lekë dhe 5.770 Euro, ndaj 57 vjeçarit me inicalet Xh.S. që rezulton i dënuar në Itali. Sipas njoftimit të policisë pas një hetimi dy vjeçar është arritur të dokumentohet se 57 vjeçari e ka përfituar këtë...
 • Gropat septike problem për bregdetin

  Ndonëse në prag të sezonit turistik, shkarkimi i ujërave të ndotura në gropa septike mbetet një problem në qytetin bregdetar të Durrësit. Gjatë mbledhjes së Task-Forcës në këtë qytet, ministri i Mjedisit kërkoi që institucionet të shtojnë numrin e kontrolleve për t’i paraprirë problematikave. “Nga shifrat rezulton se 18...
 • Pezullohen 121 patenta në Durrës

  Përgjatë një jave, Policia e Durrësit ka pezulluar 121 patenta për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. 110 patentat janë pezulluar për shkak të tejkalimit të shpejtësisë dhe 11 të tjera për drejtim mjeti në gjendje të dehur. Ndërsa dy persona janë arrestuar se drejtonin automjetin nën efektin e...
 • Treni përplas për vdekje 16-vjeçarin

  Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur në Durrës. Një 16-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi u përplas nga treni. Ngjarja ndodhi në hyrje të stacionit të trenit. Sipas dëshmitarëve, i riu Samuel Kokomani, ka qenë me kufje dhe nuk e ka dëgjuar trenin që po vinte. Ai është dërguar...
 • E zë korenti në shtyllë, vdes elektriçisti

  Një elektricist ka ndërruar jetë, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Ngjarja tragjike ka ndodhur mesditën e sotme rreth orës 12:50, në Rrashbull, Durrës. Policia njofton se 35- vjeçari me inicialet K.Xh, banues në Durrës, me profesion elektricist, ka rënë në kontakt me energjinë eklektike duke riparuar...
 • Moti i keq përfshin vendin

  Këto janë pasojat nga era e fortë dhe reshjet shiut që përfshinë qytetin bregdetar të Vlorës. Pemë të rrëzuara jo vetëm në brenda zonave të banuara, por edhe në pyllin e sodës Probleme janë paraqitur edhe në lundrimin detar, ku dallgët e detit arrijnë deri në 7 ballë. Porti...
 • Merr flakë automjeti në lëvizje

  Një automjet është përfshirë nga flakët e zjarrit teksa ka qenë në lëvizje. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:15 në lagjen Nr.4 të qytetit të Durrësit. Policia thotë se makina drejtohej nga 27-vjeçarja me iniciale E.T. në momentin kur u përfshi nga flakët e zjarrit. Fatmirësisht, drejtuesja mundi të...
 • “Teuta” shqiptare, 25 vjeçare

  Dikur ajo ishte inxhiniere e prodhimit, e ndër vite do të emërohej përgjegjëse e më pas edhe Drejtoreshë Administrative e fabrikës së makaronave në Durrës. Ishte aty në kohët më të vështira, kur në Shqipëri gjithçka rrezikonte të shkatërrohej. Ishte aty kur duhej të merrte vendimin më të guximshëm...
 • Kërkohej nga Italia për trafik kokaine, kapet i riu

  Policia e Durrësit, në bashkëpunim me Interpol Tirana, pas informacioneve të marra, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:K.A., 29 vjeç, banues në lagjen Nr.3, Durrës. Sipas njoftimit të policisë “K. A., ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, bazuar...
 • Nisen për në vendngjarje, policët i përplas makina

  Një patrullë e policisë u përplas mbrëmjen e kësaj të marte nga një automjet në Durrës. Burime zyrtare sqarojnë se efektivët ishin nisur drejt Lagjes Nr 9 të qytetit, aty ku rreth orës 19:00, një 50-vjeçar me probleme mendore kishte plagosur me mjet prerës një 53-vjeçar. “Shërbimet e Policisë...
 • Moti i keq, probleme në portin e Durrësit

  Përgjatë 24 orëve të fundit, vendi është përshirë nga reshje shiu dhe ere që ka rezultuar problematike sa i takon zonave bregdetare. Kapiteneria e Portit të Durrësit ka pezulluar të gjitha lundrimet si pasojë e motit të keq. Forca e detit ka arritur deri në 7 ballë, duke penguar lundrimin...
 • 30-vjeçari kapet pas disa javë hetimesh

  Një 30-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë për shpërdorim detyre e falsifikim të dokumenteve të identitetit. Bëhet fjalë për një punonjës të Gjendjes Civile Vllahinë, me banim në Mertiraj të Vlorës. Bashkë me të, autoritetet njoftuan ndjekjen në gjendje të një tjetër punonjëse të Gjendjes Civile Durrës. “Në...
 • Tre të rinj qëllojnë me kallashnikov në ajër

  Dy persona janë arrestuar nga policia pasi qëlluan me armë zjarri në ajër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.15 të qytetit të Durrësit. Sipas policisë, i mituri me iniciale A.K. 17 vjeç, L.B. 21 vjeç dhe K.P. 19 vjeç qëlluan me kallashnikov në ajër. Kanë qenë qytetarët ata të...
 • Dëmtohet me armë zjarri një automjet

  Një qytetar ka njoftuar Policinë e qytetit të Durrësit, pasi rreth orës 17:05, në lagjen nr 17 ka konstatuar se automjeti i tij i parkuar në afërsi të një lokali, kishte pësuar disa dëmtime. Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe nga hetimet paraprake dyshohet se këto...
 • Makina përplas për vdekje këmbësorin

  Një këmbësor ka gjetur vdekjen këtë të premte në Durrës. Burime zyrtare të policisë thonë se ngjarja ndodhi rreth orës 16:30, në rrugën e Gjirit të Lalëzit, në fshatin Radë. Viktima është një 87-vjeçar me iniciale S.D. Ai u përplas nga një automjet që drejtohej nga 37-vjeçari E.Q. Autoritetet...
 • Dështon plani për të grabitur karburantin (Foto)

  Një grabitje e armatosur është parandaluar nga forcat e policisë në Durrës, teksa një i dyshuar është arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Uniformat blu të qytetit bregdetar kishin marrë informacion se po planifikohej grabitje dhe organizuan aksionin e koduar “Ndjekja”, ku u arrestuar 26-vjeçari me...
 • Rama: Protestat e opozitës, furtunë në gotë

  Turin “Bashkia që Duam”, kryeministri e vijoi në Durrës, një nga Bashkitë më të sulmuara nga opozita. Kreu i qeverisë nuk la pa ironizuar opozitën, e cila në vazhdimësi ka akuzuar kryebashkiakun Vangjush Dako për blerje të zgjedhjeve. “Tani thonë foli Gjushi në telefon me Niçen, na u bë...
1 2 3 28
Emisione