Gazmend Bardhi

 • OPINION – KONTRATAT E LOBIMIT, PROKURORIA AKUZON BASHEN!

  Të ftuar: Alfred Peza – Gazetar Erl Murati – Gazetar Fatos Harkorja – Gazetar Gazmend Bardhi – Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka treguar se çfarë i tha prokurori në zyrë kur e thirri për të dëshmuar si person që...
 • 29 të proceduar për protestën e së enjtes

  Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë ka arrestuar 6 protestues, për veprime të dhunshme mbi institucionet Kushtetuese, mbi Policinë dhe për shkatërrimin e pronës gjatë zhvillimit të protestës së opozitës nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, ditën e sotme para parlamentit. Në...
 • OPINION – C’DO TE NDODHE NE PROTESTEN E SE SHTUNES!

  Të ftuar: Alfred Peza – Gazetar Iris Luarasi – Petagoge Mustafa Nano – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Artan Hoxha – Analist Në lidhje te drejtpërdrejtë: Gazmend Bardhi – Ish Deputet i PD-së Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka thënë se në...
 • Bardhi: Kandidatët e PD merren në polici për orë të tëra

  Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi në një lidhje direkte nga selia blu për emisionin “Opinion” në Tv Klan, denoncoi se kandidatët vijues të listave të opozitës janë shoqëruar në polici pa asnjë arsye. “Thirrja ime shkon për qeverinë dhe policinë politike të Edi Ramës të mos ndërhyjë,...
 • Protesta e opozitës, Bardhi: Nuk kemi skenar të parapërgatitur

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka thënë se në protestën e opozitës ditën e shtunë nuk do të ketë një orar konkret se sa do të zgjasë. Në një lidhje live me emisionin “Opinion” në Tv Klan, Bardhi u shpreh se protesta do të mbahet në...
 • PD përjashton vajzën e Azem Hajdarit

  Partia Demokratike ka përjashtuar nga radhët e saj vajzën e Azem Hajdarit, themeluesit dhe ish-udhëheqësit të ndjerë të kësaj force politike, të cilin ajo e ka shpallur tribun të demokracisë. Vendimi erdhi pasi Rudina Hajdari deklaroi publikisht se refuzonte ta dorëzojë mandatin e deputetit. Partia Demokratike reagoi përmes Gazmend...
 • OPINION – OPOZITA DJEG MANDATET, PO PASTAJ?

  Të ftuar: Armand Shkullaku – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Alfred Peza – Gazetar Në lidhje te drejtpërdrejtë: Luan Rama – Deputet i LSI-së Gazmend Bardhi – Deputet i PD-së...
 • OPINION – PERSONAZHET ME TE SPIKATUR NE 2018!

  Të ftuar: Majlinda Bregu – Sekretare e Përgjithshme e RCC Gazmend Bardhi – Këshilltar juridik PD Flori Mumajesi – Këngëtar Leonard Kastrati – Biznesmen Klodiana Lala – Gazetare Albana Osmani – Fondacioni “Ti je nje lule dielli” Lorik Cana – Futbollist Agnesa Hatergjonaj – Organizatore eventi “ODA” Stafi i...
 • OPINION – AMARIKANET: KUSH E KA RRADHEN?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Lorenc Vangjeli – Analist Alfred Peza – Gazetar Çlirim Gjata – Jurist Gaazmend Bardhi – Ish Minister Drejtesie Në lidhje direkte: Dritan Laçi – Gazetar Gazetari i emisionit ‘Opinion’, Dritan Laci, të enjten, në një lidhje të drejtpërdrejt nga...
 • PD: Hetimi italian për Tahirin, i pavlerë

  Pak pasi ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u shfaq përpara medias me një vendim të gjykatës italiane, që ka pushuar hetimet ndaj tij për lidhjet në trafikun e drogës me “Habilajt”, demokratët reaguan, duke e cilësuar të pavlerë dokumentin e publikuar prej tij. “Dokumenti që ai valëvit për pafajësinë...
 • OPINION – KUSH E NDIHMON KRIMIN NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Armand Shkullaku – Gazetar Prenc Zogaj – Analist Gazmend Bardhi – Ish Ministër i Drejtësisë Romina Kuko – Zv Ministre e Brendshme Mustafa Nano – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Në tel: Taulant Balla – Kreu i grupit paralamentar të PS Në lidhje te drejtpërdrejtë: Xhovalin Loka...
 • OPINION – PD: MILIONAT QE DO SEKUESTROJME!

  Të ftuar: Florian Mima – Deputet i PD-së Gazmend Bardhi – Ish Minister Drejtesije Gjergj Buxhuku – Konfindustria Ervis Iljazaj – Drejtor “Mapo” Olti Rrumbullaku – Pedagog Mira Pogaci -Drejtore ekzekutive e bashkimit tregtar Sonte në “Opinion” diskutohet propozimi i PD për ligjin antimafia që parashikon sekuestrimin e pasurive...
 • OPINION – POLITIKANET, VETINGU PER PASURITE DHE KRIMI!

  Të ftuar: Gazmend Bardhi – Ish-ministri i Drejtësisë Ermonela Felaj – Deputete e PS-së Mustafa Nano – Gazetarë Prenç  Zogaj – Analistë Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, është shprehur në lidhje me draft-propozimin e PD-së për vettingun në politikë. Bardhi tha të hënën në studion e ‘Opinion’, se ky...
 • MD: Vettingu nuk ka kthim pas

  Akuzat e opozitës se procesi i Vettingut është farsë e i ndikuar politikisht, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj i cilësoi përpjekje dëshpëruese të Partisë Demokratike për të bllokuar Reformën në Drejtësi, për të cilën tha se nuk ka kthim pas. “Vettingu nuk kapet dot nga askush, nuk përdoret dot...
 • Audiopërgjimi, Prokuroria thërret sërish 3 zyrtarët e PD

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thirrur sërish të premten 3 zyrtarët e Partisë Demokratike që publikuan të hënën audiopërgjimin për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji sëbashku me ekspertin ligjor Gazmend Bardhi nuk iu përgjigjen thirrjes së parë të Prokurorisë, duke...
 • OPINION – ÇESHTJA XHAFAJ,SHFAQET DESHMITARI!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Artan Hoxha – Analist Armand Shkullaku – Gazetar Alfred Peza – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Në lidhje te drejtpërdtejte: Gazmend Bardhi – Ish Ministër i Drejtësisë Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, ka treguar mënyrën e intervistimit...
 • OPINION – VELLAI I MINISTRIT XHAFAJ KAPET NE PERGJIM!

  Të ftuar: Lorenc Vangjeli – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Çlirim Gjata – Jurist Çim Peka – Gazetar Në lidhje direkte: Gazmend Bardhi – Ish-ministri i Drejtësisë Ish ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi, ka deklaruar se përgjimi i publikuar nga PD ditën e hënë, është siguruar nëpërmjet një telefonate. Bardhi tha më tej se...
 • PD vazhdon akuzat për ministrin Xhafaj: Gënjeu për vëllain, s’ka bërë asnjë ditë burg

  Partia Demokratike ka vazhuar akuzat për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe vëllain e tij Agron Xhafaj, i cili është i dënuar në Itali me 7.2 vite burg për trafik droge. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, deputeti Enkelejd Alibeaj theksoi se Xhafaj deklaroi në vitin 2010...
 • Rama anulon urdhrin e ministrit teknik të Bashës

  Kryeministri Edi Rama ka anuluar urdhrin e ministrit teknik të Drejtësisë Gazmend Bardhi, i cili pezulloi të gjitha dorëheqjet e drejtorëve të Hipotekave që u dorëzuan 24 orë pas ultimatumit të shefit të qeverisë. Në një reagim për mediat, Zyra e Kryeministrisë sqaron se “dorëheqjet nuk mund të refuzohen...
 • Pezullohet sekretarja e përgjithshme në Ministrinë e Drejtësisë

  Ministrat teknikë të Partisë Demokratike vazhdojnë valën e shkarkimeve në administratë. Pas një beteje të gjatë me dokumente zyrtare, ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi ka nisur procedurën e pezullimit të sekretares së përgjithshme, Julana Hoxhës, e cila rezulton të jetë edhe kandidate për deputete në listën e socialistëve në...
Emisione