Sali Berisha

 • Berisha: Propozimi gjerman, kuadër i mirë për dialog

  Ish-Kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Opinion” e vlerësoi propozimin e bërë nga grupimi më i madh në parlamentin gjerman, CDU-CSU-së për vendosjen e një dialogu gjithëpërfshirës mes Edi Ramës e Lulzim Bashës, si një pikënisje për zgjidhjen e krizës politike. Arritjen e një marrëveshje e sheh të...
 • OPINION – SALI BERISHA PER KRIZEN!

  Të ftuar: Sali Berisha Mirela Milori Lorenc Vangjel Robert Rakipllari Mentor Kikia Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se në letrat publike të Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës, Kryeministri i ka shpallur luftë popullit opozitar. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Berisha theksoi se letra e dytë e Ramës...
 • Berisha u përgjigjet akuzave të Hashim Thaçit: Ka dosje në Hagë (Video)

  Ish-Kryeministri Sali Berisha u është përgjigjur akuzave të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, pasi ky i fundit në një intervistë televizive e quajti “argat të Millosheviçit”. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Berisha shpjegoi qëndrimin e tij dhe të Partisë Demokratike në vitin 1991 për Kosovën. “Qëndrimi...
 • Berisha flet për ambasadorin Borchardt: Opozita e konsideron të lidhur me Ramën (Video)

  Disa ditë më parë, në hyrjen e pallatit ku banon ambasadori i OSBE, Bernd Borchardt, ishte shkruar një parrullë në shenjë proteste, “turp të të vijë”. Lidhur me këtë parrullë, ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se nuk duhet të protestohet në banesën e tij, por në zyrën e punës. I ftuar...
 • Lorenc Vangjeli i rrëfen Berishës çfarë planifikon Rama për protestën e 25 Majit (Video)

  I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan përballë ish-Kryeministrit Sali Berisha, analisti Lorenc Vangjeli ka treguar se çfarë po planifikohet nga qeveria për protestën e opozitës më 25 Maj. Sipas analistit Vangjeli, Kryeministri Rama po planifikon që në këtë protestë të radhës të vendosen disa policë të shpërndarë...
 • Berisha: Rama i shpall luftë popullit opozitar me letrat e tij (Video)

  Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se në letrat publike të Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës, Kryeministri i ka shpallur luftë popullit opozitar. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Berisha theksoi se letra e dytë e Ramës duhet hedhur në kosh. Sipas ish-Kryeministrit, Rama nuk mban asnjë përgjegjësi për...
 • Hashim Thaçi sulmon ish-Kryeministrin Berisha: Ka bërë mëkate të mëdha (Video)

  Korrigjimi i kufijve të Kosovës dhe shkëmbimi i territoreve mes Serbisë dhe Kosovës janë dy terma që kanë ndarë në dy kampe politikën në Shqipëri dhe Kosovë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan ka sulmuar ashpër ish-Kryeministrin Sali Berisha, pasi ky i...
 • Berisha: Nuk ka negociata, në zgjedhje pa Ramën

  Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se opozita është e vendosur në qëndrimin e saj për të mos shkuar në zgjedhje me Edi Ramën Kryeministër. Sipas tij kushtet e vëna prej saj janë të qarta. Në një intervistë në studion e ABC News, Berisha thotë se në 30 Qershor nuk do...
 • Sali Berisha, të enjten intervistë në ABC News

  Cili është opinioni i ish-Kryeministrit Sali Berisha për procesin e integrimit, pas vendimit të Holandës për rikthimin e vizave për shtetasit shqiptarë? A duhet të hyjë ose jo opozita në zgjedhjet e 30 Qershorit? A ndodhet vendi në prag të përplasjes civile? Si e sheh reagimin e ndërkombëtarëve ish-Presidenti...
 • Policia e Shtetit: Kallëzim për çdo shpifje të Berishës

  Policia e Shtetit ka reaguar ndaj ish-Kryeministrit Sali Berisha, për të cilin thotë se vazhdimisht ka prodhuar dhe postuar në rrjetet sociale shpifje nga saj. Në një deklaratë për mediat, thuhet se “Policia e Shtetit konstaton me keqardhje se shtetasi Sali Berisha ka prodhuar dhe postuar në rrjete sociale...
 • Berisha: Edi Rama i ka ditët e numëruara

  Ish kryeministri, Sali Berisha i pranishëm në protestën e opozitës së bashkuar, tha se kreu i qeverisë Edi Rama i ka ditët e numëruar dhe i këshilloi atij që të largohet ditën, pasi natën është e rrezikshme. “Një protestë jashtëzakonshme. Edi Rama shkoi, po italianët nuk i mashtron dot....
 • Berisha: Zhduket kokaina e kapur në Durrës

  Ish-Kryeministri Sali Berisha denoncon zhdukjen e sasisë prej 613 kg kokainë që u kap një vit më parë në Durrës. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha thotë se sasia e madhe e kokainës së sekuestruar është shitur në Itali. Për këtë ngarkesë të madhe droge që u bllokua...
 • Berisha apel ndërkombëtarëve: Shihni realitetin

  Ish-Kryeminstri Berisha mirëkupton kritikat e ndërkombëtarëve për vendimin ekstrem të djegies së mandateve nga opozita, por u kërkon partnerëve të njihen sipas tij me realitetin e keqqeverisjes në Shqipëri dhe kapjes së institucioneve nga mazhoranca. “Ky është një veprim që ka një qëllim të vetëm: Mospranimin për të qenë...
 • Garda ndërpret mbrojtjen për Berishën

  Ish-Kryeministrit Sali Berisha i është hequr ditët e fundit mbrojtja nga efektivë të Gardës së Republikës. Në një prononcim për mediat, Berisha tha se ky ishte një gjest frikacak dhe hakmarrje e Kryeministrit Rama. Pas këtyre deklaratave ka reaguar Garda e Republikës që tha se shërbimi i ruajtjes së...
 • Sali Berisha për “Il Messaggero”: Vendi në dorë të narko-politikës

  Protesta e opozitës ditën e shtunë  (16 Shkurt) ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. Ish lideri demokrat Sali Berisha  në një intervistë për italianen “Il Messaggero” shprehet se vendi është në dorë të narko-politikës. Berisha thotë se dy kryeqytet protestojnë sot: “Ka dy kryeqytet që protestojnë sot: Karakas kundër Maduro...
 • Berisha: Një nga të vrarët në Vlorë, pjesë e përgjimeve të drogës

  Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se një nga viktimat e atentatit në Vlorë ditën e dielë ka qenë pjesë e përgjimeve të bandës së drogës mes oficerëve të policisë dhe grupit të Habilajve. Në një denoncim në Facebook, duke iu referuar “qytetarit dixhital”, ish-Kryeministri deklaron se pas kësaj ngjarje fshihet...
 • Berisha disa pyetje Ramës për Dritan Dajtin: A ke marrë mesazhe nga qelia?

  Ish-Kryeministri Sali Berisha akuzon Kryeministrin Edi Rama për lidhje me Dritan Dajtin, ky i dënuar për vrasjen e 4 policëve. I ftuar në studion e “Byro Politike” në ABC News, Berisha i ka drejtuar disa pyetje Kryeministrit Edi Rama nëse ka marrë mesazhe nga Dritan Dajti. “Pyete pak Edi...
 • Berisha: Qeveria tranzitore e vetmja zgjidhje

  Për ish-kryeministrin Sali Berisha, protesta e së shtunës do të jetë një përballje historike. Ai deklaroi në emisionin “Byro Politike” në ABC News se, qeveria tranzitore është e vetmja zgjidhje për të garantuar proces të lirë zgjedhor. Ish kreu demokrat theksoi se, opozita nuk ka për qëllim të marri...
 • Berisha: Ndryshimi i kufijve të Kosovës, kërcënim për sigurinë. Ju tregoj bisedën me Bush

  Ish-Kryeministri Sali Berisha kundërshton idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, ndërsa thekson se problemet mes dy vendeve duhet të zgjidhen si dy shtete të pavarura që janë. Gjatë fjalës së tij në Parlament, Berisha tregoi edhe një bisedë të shkurtër me ish-Presidentin amerikan George Bush kur...
 • Berisha: SHISH njoftoi Kryeministrin për përdhunimin në Kavajë

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Shërbimi Informativ Shtetëror kishte njoftuar Kryeministrin për abuzimin seksual që ndodhi në Kavajë ndaj 14-vjeçares. Gjatë fjalës së tij në Parlament, Berisha akuzoi policinë se ka heshtur dhe nuk ka vepruar. Me ish-Kryeministrin ka replikuar ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili ka...
1 2 3 16
Emisione