Tirane

 • Gardisti shfaqet i penduar në Gjykatën e Krimeve të Rënda

  Alket Arapaj, gardisti që vrau bashkëshorten tre ditë më parë në banesën e tyre në Allias është shfaqur i penduar në Gjykatë e Krimeve të Rënda. Pavarësisht pendesës, ndaj 44-vjeçarit u caktua masa e sigurisë arrest me burg, deri në përfundim të hetimeve. Prokuroria kërkoi që seanca të zhvillohej...
 • Pako ushqimore për familjet në nevojë në Tiranë

  Tirana është solidare jo vetëm në ditë festash, por në çdo ditë të vitit. Bashkia e Tiranës me mbështetjen edhe të Fondacioni Firdeus u ka ardhur në ndihmë dhjetëra familjeve në dy njësi administrative të kryeqytetit. Ishin familjet në nevojë në Njësinë Administrative Nr. 3 dhe Nr. 4, të...
 • Një kënd lojërash çdo muaj

  Tiranës do i shtohet një kënd lojërash për fëmijë çdo muaj. Ndaj në përmbushje të këtij zotimi Bashkia e Tiranës ka nisur punën për ndërtimin e një tjetër hapësire që do ti kushtohet kryesisht fëmijëve, por pse jo edhe më të rriturve. Kësaj here me fat janë banorët e...
 • Grusht mjekut të Urgjencës në QSUT

  Autoritetet policore në Tiranë njoftuan këtë të hënë procedimin penal për një 45-vjeçar, i cili një ditë më parë goditi me grusht mjekun e Urgjencës në QSUT. Në një njoftim për mediat, policia e kryeqytetit thotë se 45-vjeçari e ka goditur mjekun për shkak të detyrës, megjithatë nuk jepen...
 • Përfshihet nga flakët një lokal në qendër të Tiranës (Video)

  Një lokal është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të enjteje në qendër të Tiranës. Burime paraprake thonë se bëhet fjalë për një lokal të vjetër që ndodhet në afërsi të Kullës së Sahatit. Tvklan.al sjell pamjet e këtij zjarri. Siç mund të shihet edhe në video, një shtëllungë...
 • Zjarr në një banesë sociale në kryeqytet

  Një zjarr ka rënë paraditen e kësaj të enjte në një banese sociale në kryeqytet. Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:45, në Shkozë. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë dhe zjarrfikëses ku këto të fundit kanë bërë të mundur...
 • Ermal Meta rikthehet në Tiranë

  Të gjithë ata që pëlqejnë zërin e kantautorit Ermal Meta do të mund ta ndjekin sërish nga afër. Pas koncertit të parë të mbajtur më 1 Qershor 2018 në sheshin “Skënderbej”, Ermal Meta rikthehet sërish në Tiranë për një mbrëmje të paharruar. Më 4 Mars, kantautori shqiptar do të...
 • Shpërthen bombola në një shtëpi në Tiranë

  Një apartament është përfshirë nga flakët këtë të hënë në kryeqytet. Burime zyrtare të policisë së Tiranës thonë se ngjarja në fjalë ndodhi rreth orës 16:15 në rrugën “Irfan Tomini”, në katin e pestë të një pallati. Në momentin e zjarrit, në shtëpi ndodheshin dy persona, të cilët kanë...
 • Qëllohet me armë pranë banesës 43-vjeçari

  “Ky është vendi ku Edmond Kallari është qëlluar me 5 plumba pistolete në kohën që do të shkonte në banesë, nga një person që është ende i paidentifikuar për policinë”. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “5 Maji” në kryeqytet, rreth orës 6:30 të mëngjesit të së hënës, kur 43-vjeçari...
 • Veliaj: Unaza e Madhe po sabotohet

  Një ditë pas komenteve që i bëri qëndrimit të presidentit Meta lidhur me unazën e re, kryebashkiaku Veliaj tha se pengesa dhe bllokimi nuk janë  rruga më e mirë për të ecur përpara. Dhe për këtë ai bën përgjegjëse një pjesë të politikës që sipas tij po u bën...
 • Grabitet marketi gjatë natës

  Një supermarket u grabit në orët e para të mëngjesit në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:00 pas mesnate në zonën e Don Boskos. Autorët kanë thyer derën me mjetet të forta dhe kanë grabitur paratë e gjetura në arkë. Bëhet fjalë për një shumë që nuk i...
 • Skuadra amerikane SEAL, stërvitje në Tiranë

  Skuadra amerikane “SEAL” ka zhvilluar një stërvitje në rrethinat e Tiranës. Në këtë stërvitje kanë qenë të angazhuar edhe Forcat Speciale Shqiptare. Ekipet amerikane dhe ato shqiptare për dy javë u stërvitën në bazën e Forcave Speciale dhe Komando. Ky trajnim shërbeu për Forcat Speciale Shqiptare të cilat do...
 • Asfaltohet një tjetër rrugë në kryeqytet

  Bashkia e Tiranës ka asfaltuar një tjetër rrugë në kryeqytet. Rruga “Fiqiri Basha” në Laprakë është rehabilituar me me të gjithë infrastrukturën nëntokësore, duke përfshirë rrjetin e ujërave të zeza dhe ujërave të bardha dhe shtrirjen e rrjetit të ujësjellësit dhe atyre telefonike. Po kështu, ndërmarrjet e Bashkisë së...
 • Stacioni i autobusëve urbanë pas Pallatit të Kulturës

  Stacioni autobusëve urbanë në Tiranë do të vendoset pas Pallatit të Kulturës. Kryebashkiaku Veliaj, i pranishëm në festimet e Vitit të Ri kinez në sheshin “Skënderbej”, dha disa detaje rreth këtij projekti, që do të mundësohet falë ndihmës së ambasadës kineze. “Stacioni i autobusëve urbanë do të jetë pas...
 • Rikonstruksion godinave 27-28

  Bashkia e Tiranës nis punimet edhe për rikonstruksionin e dy godinave të tjera në Qytetin Studenti. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha se do të investohet edhe në mjediset e përbashkëta. “Jemi duke vazhduar, sipas premtimit për “Paktin e Universitetit”, me të gjitha ndërhyrjet në konvikte. Siç premtuam, se...
 • Përplaset taksia në bulevard, plagosen dy shtetas të huaj

  Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident automobilistik i ndodhur rreth orës 23:00 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në kryeqytet, pranë ish-hotel Dajtit. Në aksident u përfshinë një taksi dhe një automjet tjetër. Burimet nga vendngjarja kanë thënë për tvklan.al se të plagosurit janë dy shtetas të...
 • Vritet në atentat një ish-polic

  Në të njëjtin vend ku 9 vite më parë i vranë vëllain, në rrugën “Safer Konda” pranë urës së Nisharakut në Tiranë, persona të paidentifikuar ekzekutuan të mërkurën në një atentat mafioz Arben Bilalin. Ish-punonjësi i policisë u qëllua me breshëri kallashnikovi në orën 14:15 minuta, pak çaste pasi...
 • Kryebashkiaku i Vienës: Tirana duhet të jetë krenare 

  Tirana dhe Viena do të rrisin marrëdhëniet mes tyre, për një bashkëpunim më të mirë në fusha si ekonomia, transporti apo aktivitetet kulturore e artistike. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një vizitë në kryeqytetin austriak, i ftuar në edicionin e 16-të të Kongresit të Vjenës me...
 • Veliaj: Çdo muaj një kënd lodrash për fëmijët

  Kryeqyteti numëron sot 40 kënde lojërash për fëmijë. Në inaugurimin e hapësirës më të re për fëmijë dhe të rritur, pranë stadiumit “Arena Kombëtare”, Kryebashkiaku Veliaj bëri me dije se këtë vit, krahas këndeve për fëmijë, fokusi do të jenë shkollat e reja. “Ky do të jetë një vit...
 • Gëzoi 3 ditë, por më pas…

  Një 26-vjeçar ka përfunduar pas hekurave për grabitjen e një pike karburanti në kryeqytet. I identifikuar vetëm me inicale K.B, ai dyshohet se mbrëmjen e 24 Janarit arriti të merrte 25 mijë lekë nga një karburant në Sauk të Vjetër. Megjithatë, efektivët e Komisariatit Nr.1 në Tiranë bënë të...
1 2 3 55
Emisione