Homazhe për 29 Nëntorin në Varrezat e Dëshmorëve

Homazhe për 29 Nëntorin në Varrezat e Dëshmorëve

16:17 29/11/2019

Meta: Detyrim ndaj atyre që luftuan për vendin

Ishin bërë përgatitjet për festime madhështore për 75 vjetorin e festës së çlirimit, por dhe kjo datë ashtu si festa e Pavarësisë u kaluan në heshtje për shkak të tragjedisë që pasoi tërmeti i të martës

Ceremonia e vetme zyrtare ishte ajo e nderimit të të rënëve në këtë luftë me vendosjen e kurorave me lule në monumentin Nënë Shqipëri nga kreu i shtetit, kryeministri dhe përfaqësuesit lokal, kryebashkiaku Veliaj e prefektja e kryeqytetit.

Nderim që për Presidentin Meta është një detyrim ndaj gjithë atyre që luftuan për sovranitetin e vendit.

Opozita nuk ishte pjesë e ceremonisë dhe për faktin se një pjesë e saj nuk e njeh 29 Nëntorin si datën e çlirimit.

Tv Klan


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi