Horoskopi 2 Dhjetor 2022


Horoskopi 2 Dhjetor 2022

08:34 02/12/2022

Dashi

Ju mund të zbuloni se të tjerët janë armiqësorë ndaj jush sot. Mundohuni të mos e merrni atë personalisht. Kuptoni se ka njerëz dhe situata të tjera me të cilat mund të lidheni që do t’ju ndihmojnë të forconi egon tuaj. Krijoni lidhje më të thella me të dashurin tuaj sonte duke u kënaqur me disa fantazi aventureske. Përvojat e përbashkëta do të jenë jashtëzakonisht të dobishme në këtë kohë.

Demi

Do vini re ndjeshmërinë tuaj të pabesueshme që do ju frymëzojnë në veprimin. Ka kaq shumë ndjesish brenda jush dhe keni nevojë që t’i shprehni ato. Mos u ndal më. Kur bëhet fjalë për çështjet në lidhje me dashurinë dhe romancën, mos ngurroni të bëni një lëvizje. Diskutimet filozofike do të jenë mjaft shpërblyese.

Binjakët

Gjërat duhet të shkojnë mirë për ju sot, ndaj mos i humbisni mundësitë që ju presin. Ka një shkëlqim në syrin tuaj që është i pagabueshëm dhe do të zbuloni se çështjet në lidhje me dashurinë dhe romancën janë veçanërisht të fuqishme. Dashuria është në anën tuaj. Ju duhet të shfrytëzoni këtë mundësi për t’u thelluar në një lidhje dashurie. Bëj një udhëtim me njerëzit që të pëlqejnë më shumë.

Gaforrja

Mos lejoni që veprimet e pandjeshme të njerëzve të tjerë të diktojnë humorin tuaj sot. Gjendja shpirtërore është përgjegjësia juaj dhe ju duhet të punoni për të arritur në një pikë ku të keni kontroll të plotë mbi atë që ndjeni në çdo kohë. Nëse diçka nuk funksionon, lëre të shkojë.

Luani

Ju do të zbuloni se keni një sasi shtesë energjie krijuese tani dhe duhet të bëni gjithçka që mundeni për ta bërë këtë forcë të funksionojë. Ka një kohë dhe vend për çdo gjë, dhe tani është koha për të punuar së bashku me veten tuaj për të kanalizuar disa nga aftësitë tuaja. Mos lejoni që vetëdyshimi juaj t’ju pengojë të përdorni forcën krijuese që po krijon brenda jush.

Virgjëresha

Ju mund të keni qenë paksa i pavendosur kohët e fundit kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën. Ndoshta mendja juaj tërhiqet nga një person, ndërsa zemra juaj tërhiqet nga një tjetër. Ndoshta po përpiqeni të mashtroni mendjen tuaj që të shohë një cilësi të caktuar tek dikush, ndërkohë që injoroni pjesët që nuk ju pëlqejnë vërtet. Sigurohuni që t’i pranoni njerëzit për atë që janë.

Peshorja

Ju do keni një humor romantik sot. E gjithë qenia juaj mund të sillet rreth dashurisë dhe romancës. Do të zbuloni se romanca juaj është rritur. Kjo është një ditë e mrekullueshme për t’u përqafuar me një të dashur dhe për të ndarë momente intime dhe puthje pasionante. Përkëdhelni veten me një banjë të nxehtë dhe përpiquni të bëni dikë tjetër të lumtur.

Akrepi

Mos ngurroni të bëni hapa të reja sot, veçanërisht kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën. Mund të keni aq frikë të humbni atë që keni, saqë refuzoni të rrezikoni për të marrë diçka më të mirë nga sa dëshironi. Kuptoni se nuk do të arrini kurrë më larg se rrëmuja në të cilën jeni derisa të merrni frymë thellë, të synoni lart dhe të punoni për ëndrrat tuaja.

Shigjetari

Gjërat në lidhje me dashurinë dhe romancën mund të jenë kulmore për ju tani dhe mund të përplaseni me dikë në një mënyrë që e bën të vështirë për secilin prej jush të jetë i kënaqur. Me shumë gjasa ka një çështje lirie kundrejt kontrollit që po e bën të vështirë gjetjen e një zgjidhjeje. Ndoshta ju duhet t’i jepni një pushim një çështjeje të caktuar dhe t’i ktheheni më vonë.

Bricjapi

Ju mund të zbuloni se po merrni një qasje shumë më të guximshme kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën.. Nuk do t’i njihni kurrë mundësitë derisa të paktën të provoni. Ju mund të zbuloni se ka diçka që ju nxit sot. Përdoreni atë impuls për të nisur një rrugë të re drejt objektit të dëshirës suaj.

Ujori

Gjërat duhet të shkojnë mirë për ju sot, veçanërisht në sektorin e dashurisë dhe romancës. Mos u shmangni nga tërheqja e dukshme që keni ndaj një personi të veçantë. Sot është dita për ta përforcuar atë ndjenjë në vend që të fshiheni prej saj. Tregoni dashurinë tuaj me ngjyrat dhe veprimet më të ndritshme, më të guximshme të mundshme. Ka magji në vëmendjen që jep dhe merr.

Peshqit

Mund të ketë shumë energji të zjarrtë gjatë ditës për t’ju bërë të ndiheni rehat me situatën. Në vend që të përpiqeni t’i rezistoni kësaj force të fuqishme, do të ishte më mirë ta përqafonit atë. Përdoreni këtë ditë për të nxjerrë pak nga flaka juaj e brendshme dhe lëreni të rrezatojë drejt njerëzve që ju interesojnë më shumë. Kjo është një ditë për të ndërmarrë veprime për ndjenjat tuaja në vend që t’i mbani ato përbrenda. /tvklan.al

Të ngjashme