Dashi

Kjo e martë mund të jetë pak e qetë për ju Dashi. Mund të ndodhin fatkeqësi të vogla, por asgjë për t’u shqetësuar shumë. Kushtojini vëmendje ngjarjeve të papritura dhe mos lejoni që problemet e vogla t’ju shqetësojnë. Në çift, nëse jeni përballur me një situatë të paqartë, punoni së bashku me partnerin për të gjetur një zgjidhje. Në punë përballeni me besim çdo problem dhe çdo pengesë kthejeni në një mundësi rritjeje. Çdo vështirësi e kapërcyer do të jetë një trampolinë drejt suksesit.

Demi

Një ditë rutinë, por me shenja pozitive për jetën tuaj të dashurisë. Falë ndikimit të yjeve, do të motivoheni të bëni më shumë për çiftin, duke punuar së bashku për një të ardhme paqësore. Për beqarët, fryma juaj aventureske do ju shtyjë të eksploroni horizonte të reja në dashuri, pa rregulla dhe konventa. Prirja juaj e natyrshme për eksperimente do t’ju bëjë gati për të kapur çdo moment pasioni me entuziazëm. Ju gjithashtu mund të realizoni një ëndërr që e keni mbajtur në zemër për një kohë të gjatë.

Binjakët

Horoskopi i së martës nxjerr në pah ardhjen e Hënës në shenjën tuaj, duke sjellë zgjidhje të mira për të ardhmen së bashku me personin që doni. Besoni vazhdimësinë e ngjarjeve pa ankthin se duhet të kontrolloni gjithçka dhe të shijoni çdo moment. Do të ketë disa surpriza të këndshme në horizont. Në punë, një ide apo propozim i shkëlqyer mund t’ju ndriçojë ditën dhe të hedhë themelet për një të ardhme premtuese.

Gaforrja

Një e martë pozitive për të gjetur mirëkuptim me partnerin. Duke u përkushtuar do të rindezni bashkëfajësinë në çift dhe të pushtuar nga pasioni do ta ndjeni më fort thirrjen e dashurisë. Kjo do të jetë e marta e parë e korrikut kur mund të shijoni emocionet në maksimum. Mund të ketë disa lajme interesante për ju dhe të dashurin tuaj. Për beqarët do jeni më argëtues se zakonisht, me energji për të dalë më shumë dhe për të pasur eksperienca të reja. Vendosmëria juaj do t’ju lejojë të kapërceni pa vështirësi çdo pengesë në punë, madje edhe ato më komplekset.

Luani

Dita do të karakterizohet nga hyrja e Mërkurit në shenjën tuaj, duke sjellë energji të jashtëzakonshme. Edhe nëse jeni të zënë, do mund t’i kushtoni kohë partnerit. Pozicioni i favorshëm i Hënës mund të ofrojë momente emocionesh të veçanta, duke ju shtyrë të bëni një ndryshim në jetën tuaj në çift. Kjo është koha e duhur për të rindezur pasionet. Për beqarët, mos kini frikë të kërkoni shpirtin tuaj binjak, pasi jeta është e paparashikueshme dhe ofron gjithmonë mundësi të reja. Në punë do vazhdoni të jepni maksimumin për të kënaqur egon. Një kënaqësi e re së shpejti do t’ju mbushë me krenari, duke ju rikthyer energjinë dhe vetëvlerësimin.

Virgjëresha

E marta juaj do jetë mjaft pozitive. Situata astrale do jetë e favorshme, duke ju lejuar të trajtoni me sukses një temë serioze me partnerin. Mos lejoni që pasiguria t’ju dekurajojë dhe përdorni vendosmërinë tuaj për të arritur lumturinë. Për beqarët, nëse mendoni se keni gjetur personin e duhur, besojini fatit me zemër të hapur. Bëhuni vetvetja dhe shijoni çdo moment pa frikë. Në punë biznesi do ecë pa probleme dhe punëdhënësi juaj do të jetë plotësisht i kënaqur. Nëse kohët e fundit jeni përballur me vështirësi, tani është koha për rikuperim.

Peshorja

E marta premton të jetë një ditë e favorshme për ju Peshorja. Edhe pse dita mund të fillojë me qetësi, këshillohet që të ndryshoni rutinën tuaj për të shmangur mërzinë. Ata që priren të lodhen lehtësisht nga monotonia mund të ndihen paksa të pakëndshëm. Në dashuri, për ata në çift, partneri do të bëhet një shtyllë mbi të cilën do të mbështeteni me besim. Në punë mund të gjendeni përballë një grumbullimi detyrash, por falë aftësive tuaja organizative do të arrini të menaxhoni gjithçka në mënyrë efektive.

Akrepi

E marta do të karakterizohet nga një rutinë mjaft e zakonshme. Pozicioni i yjeve në raport me shenjën tuaj mund të sjellë momente nervozizmi, për shkak të mënyrës se si e trajtoni jetën e përditshme. Zgjedhja e një kompromisi do të jetë vendimi më i mençur. Në dashuri, Hëna do ju bëjë më të interesuar për partnerin dhe mund të shfaqet një xhelozi e lehtë. Kjo është një periudhë e favorshme për t’u kënaqur me hobi dhe për të kaluar kohën e lirë me njerëzit që doni. Këto momente me siguri do të jenë të gëzueshme dhe do ju bëjnë të ndiheni të plotësuar. Në punë është një periudhë për ta mbajtur nën kontroll. Mund të ketë vështirësi, por do të keni energji shtesë për t’i përballuar ato.

Shigjetari

E marta juaj premton të jetë e suksesshme. Edhe pse disa probleme nuk janë zgjidhur plotësisht, shpirti juaj pajtues dhe ndikimi i favorshëm i yjeve do t’ju lejojë ta mbyllni ditën në një mënyrë pozitive. Në dashuri, gjithçka do të shkojë shkëlqyeshëm. Periudha do të jetë plot me momente magjepsëse për të ndarë, veçanërisht nëse keni një partner të kujdesshëm dhe të vëmendshëm ndaj dëshirave tuaja. Për beqarët, një takim befasues do të zgjojë emocione të forta. Me një qiell plot pritshmëri, do të jeni gati të përfitoni nga çdo mundësi. Në punë, një fjalë e urtë thotë se “një ditë e mirë fillon në mëngjes”, dhe kjo ditë do ta vërtetojë këtë mençuri. Do të jeni produktiv dhe të kënaqur me rezultatet tuaja.

Bricjapi

E marta premton të jetë paqësore dhe e jashtëzakonshme, me gëzime dhe surpriza që do të ndriçojnë jetën tuaj të përditshme. Harmonia me partnerin do jetë e dukshme dhe një humor i mirë do ju shoqërojë. Në dashuri, trajtojini jetës me një filozofi më të gjerë se zakonisht. Marrëdhënia e dashurisë do të rigjallërohet nga Hëna dhe do të jeni më pak kritikë ndaj partnerit. Për beqarët, miqësia do jetë në qendër të mendimeve tuaja. Siç thotë shprehja, “ai që gjen një mik gjen një thesar” dhe miqtë do të jenë vendimtarë gjatë kësaj periudhe. Në punë, njohja e mirëseardhjes është gati për të mbërritur. Jini dinamikë dhe të gatshëm për të kapur çdo mundësi.

Ujori

Fillimi i ditës mund të mos jetë premtues, por mos e humbni shpresën, pasi mbrëmja do të sjellë disa surpriza pozitive. Përdorni sjellje të mirëfillta, të shprehura me buzëqeshje dhe duke respektuar ata që keni përballë. Në dashuri, rrethanat do t’ju udhëheqin të reflektoni për të ardhmen. Kjo është koha e duhur për të diskutuar çështje praktike me partnerin tuaj, duke dëgjuar me kujdes nevojat e tyre. Për beqarët, astrologjia mund të ketë disa surpriza për ju. Në punë, ndikimi planetar ju siguron paqe mendore, duke inkurajuar dialogun dhe diskutimin me kolegët.

Peshqit

E marta mund të jetë një ditë e vështirë për ju, Peshqit. Kur përballeni me çështje të pazgjidhura, mund të keni vështirësi për të mbajtur një dialog konstruktiv. Injoroni çështjet e vogla dhe përqendrohuni në ato përkatëse. Në dashuri, Hëna nuk do jetë në anën tuaj dhe mund të prireni të jeni autoritar me partnerin, veçanërisht nëse jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme. Në punë dita mund të sjellë ngjarje të papritura që do të kërkojnë më shumë vëmendje se zakonisht. Yjet nuk janë të favorshëm, ndaj disa gjëra mund të mos ecin sipas dëshirës./tvklan.al