Kryeministri Pandeli Majko takim në ATSH (05 tetor 1998)

Posta

Kryeministri Pandeli Majko takim në ATSH (05 tetor 1998)

12:00 05/10/1998

Kryeministri Pandeli Majko kryen vizitën e rradhës në ATSH, ku në takimin me drejtorin Frrok Çupi theksoi se shtypi është partneri i parë për të dhënë vizionin e duhur mbi realitetin politik në vend dhe imazhin e Shqipërisë në botë. Si pjesë e imazhit Shqiptar bën pjesë Pozita dhe Opozita tha Majko, prandaj duhet të tregohemi realistë në informim. Gjithashtu Çupi e njohu Majkon me ndryshimet e reja të angjenisë të cilën e kanë kthyer këtë agjensi në një burim informacioni për Shqipërinë dhe Kosovën.

Pamje Kryeministri Pandeli Majko, zv.kryeministri Ilir Meta takim me drejtorin e ATSH-se Frrok Cupi. /tvklan.al

Gazetar : Vladimir Lame 


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT