Mitchel e Mogherini sot në ShkupMitchel e Mogherini sot në Shkup

15:49 13/09/2018

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini dhe ndihmës-sekretari amerikan i shtetit për Europën dhe Euroazinë, Wees Mitchel vizitojnë sot Shkupin.

Në qendër të vizitës së tyre është mbështetja për marrëveshjen me Greqinë për emrin e ri të Maqedonisë që do të votohet në referendumin e 30 Shtatorit.

Dy zyrtarët e lartë perëndimorë do të takohen me kryeministrin dhe kreun e parlamentit maqedon pasdite.

Tv Klan
Të ngjashme