Mitchel e Mogherini sot në Shkup – TV KLAN

Mitchel e Mogherini sot në Shkup

Mbështetje për referendumin e 30 Shtatorit

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini dhe ndihmës-sekretari amerikan i shtetit për Europën dhe Euroazinë, Wees Mitchel vizitojnë sot Shkupin.

Në qendër të vizitës së tyre është mbështetja për marrëveshjen me Greqinë për emrin e ri të Maqedonisë që do të votohet në referendumin e 30 Shtatorit.

Dy zyrtarët e lartë perëndimorë do të takohen me kryeministrin dhe kreun e parlamentit maqedon pasdite.

Tv Klan

Kategori
RajoniTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione