Spektakolare në San Paolo të Napolit. 8 gola në 90 minuta aty ku Napoli mundi Torinon 5-3 duke i marrë edhe vendin e tretë Milanit në renditje. Mertens ishte heroi i Napolit pasi shënoi 4 gola.

Belgu realizoi 3 herë në pjesën e parë të takimit, një prej golave më 11-metërsh.

Pjesa e dytë e ndeshjes ishte ma ritëm tjetër. Torino u përpoq të ndryshonte rezultatin duke treguar karakter dhe dëshirë për të fituar. Ekipi i Sinisa Mihajlovic shënoi 3 gola por Napoli avantazhin e pjesës së parë e përmirësoi edhe me dy gola të tjerë, në nga mertens dhe një nga Chiriches. Hysaj Luajti për 90 minuta për napolin ndërsa Arlind Ajeti ishte gjatë gjithë lojës në pankinën e Torinos.

Peskara Ledian Memushajt pësoi një humbje të rëndë 3-0 në shtëpi nga Bologna.

Ndërsa Inter regjistri fitoren e dytë radhazi pasi mundi jashtë fushë Sassuolon 1-0. Goli u realizua nga Icardi.