#Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan

Vijon të jetë në qendër të vëmendjes ish-Presidenti i Republikës, ish-kryeministri dhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i cili pas një lloj rikthimi tejet në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale, pas polemikave që ka pasur kryesisht online është rikthyer në studion e emisionit “Opinion” të hënën dhe në dy konferenca shtypi njëra pas tjetrës në dy ditët e fundit. Ilir Meta duket se në daljet e fundit të tij ka targetuar drejtpërdrejt kreun e SPAK, Dumanin. Nuk kuptohet tamam se çfarë po ndodh, por ka dy çështje që duket se dominojnë axhendën politike të Metës por në njëfarë mënyrë kanë dominuar edhe axhendën politike shqiptare. E para është raporti me Dumanin, e dyta është ajo që po ndodh brenda Partisë së Lirisë që tregon se midis Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, kryetares paraardhëse të LSI, duket se ka një lloj divorci politik. Sot, pas deklaratave të Metës ka pasur edhe një përgjigje të Kryemadhit, asnjëri nuk etiketon drejtpërdrejt tjetrin por kuptohet që kanë një ftohje midis tyre. Çfarë po ndodh realisht me ish-presidentin? Kush është strategjia e tij politike? Çfarë mund të sjellë përplasja e tij me Dumanin? Si do të krijohet rrjedha e brendshme e Partisë së Lirisë?