Parashikimi i motit 26 Maj 2022
Parashikimi i motit 26 Maj 2022

08:06 26/05/2022

Sipas MeteoAlb, Shqipëria mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta. I gjithë territori i vendit ku në zonat malore vranësirat do të jenë disi më të pranishme por mundësia për reshje është thuajse zero.

Orët e pasdites dhe në vijim do të karakterizohen nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të larta si mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 35°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi jugor – jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 apo 2 ballë. /tvklan.al

Të ngjashme