Partia Demokristiane konferencë shtypi për Kushtetutën (12 Nëntor 1998)

Partia Demokristiane konferencë shtypi për Kushtetutën (12 Nëntor 1998)

14:21 12/11/1998

Partia Demokristiane bën përgjegjës socialistët për shtimin e akteve kriminaële në vend. Sipas tyre pas goditjes së legjislativit, krimi ka goditur majën më të lartë të gjyqësorit dhe Aleanca për Shtetin tregon se është e paaftë të reagojë apo të godasë. Më pas krerët demokristianë u ndalën në vërejtjet e tyre ndaj Kushtetutës ku më të rëndësishmet ishin ato për nenet mbi fenë dhe të drejtat e njeriut.

Pamje Partia Demokristiane konferencë shtypi./tvklan.al

Të ngjashme
UKT