Shakira vazhdon të mbajë premtiminShakira vazhdon të mbajë premtimin

22:02 06/11/2018

Shakira vazhdon të mbajë premtimin se kur të bëhej e famshme do të ndihmonte fëmijët e varfër.

Ajo ka vendosur të ndërtojë dy shkolla në Cartagena dhe Barranquilla të Kolumbisë. 41- vjeçarja tha se nga ky donacion do të përfitojnë më shumë se 2 mijë nxënës.

“Nuk ka asgjë më të këndshme sesa të shohësh një fëmijë që mund të ishte përfshirë në trafik droge, jo vetëm duke përfunduar shkollën e mesme por edhe duke u përgatitur për universitet” është shprehur më parë këngëtarja.

Klan Plus

 
Të ngjashme