Shqipëria eliminohet në botërorin e taekundosë


Shqipëria eliminohet në botërorin e taekundosë

19:45 02/06/2023

Jurido Cani u mund në ndeshjen e dyte

Jurido Cani mbylli përfaqësimin e Shqipërisë në Kampionatin Botëror të taekundosë që po zhvillohet në Baku. Sportisti i peshës deri 63 kilogramë kaloi me sukses sfidën e parë, duke mundur australianin Samërfilld.

Cani u eliminua në takimin e dytë nga tajlandezi Tubtimdang, i cili shkoi deri në finalen e turneut. Më herët zhvilluan ndeshjet e tyre Ernest Merdanaj dhe Egers Aliu.

Tv KlanTë ngjashme