Rama nis vizitën zyrtare në EgjiptRama nis vizitën zyrtare në Egjipt

13:29 23/10/2021

Pritet me nderime nga autoritetet më të larta

Kryeministri Edi Rama ka nisur një vizitë zyrtare në Egjipt.

Ai është pritur me ceremoni shtetërore në aeroportin e Kajros nga autoritetet vendase.

Për të pritur kryeministrin shqiptar kishte dalë vetë homologu egjiptian, Mustafa Madbuli.

Rama shoqërohej nga ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi dhe ajo e Kulturës, Elva Margariti.

Pas pritjes zyrtare, dy kanë zhvilluar fillimisht një takim mes tyre dhe më pas edhe me delegacionet.

Tv Klan
Të ngjashme