Zbulohet shifra marramendëse sa do të paguhet aktori për 1 episod


Zbulohet shifra marramendëse sa do të paguhet aktori për 1 episod

13:55 28/12/2020

Kur bëhet fjalë për personazhet e njohur të ekranit turk ajo çfarë i intereson më shumë fansave është jeta e tyre personale dhe sa para fitojnë, veçanërisht kur bëhet fjalë për projekte ndërkombëtare.

Aktori i njohur turk me origjinë shqiptare, Can Yaman do të marrë rolin e “Sandokan” në serialin e ri të producentëve italian.

Serialet turke po fitojnë çdo ditë e më shumë popullaritet jashtë Turqisë, në Itali aktori u bë i njohur nga seriali “Erkenci Kus”.

Sipas mediave turke aktori do të paguhet 100 mijë Euro për çdo episod të ri të “Sandokan”.

Xhirimet për këtë produksion do të nisin në verë ose vjeshtën e vitit 2021. Pas aktorit, Çağatay Ulusoy, i cili ka një kontratë me “Netflix” Can Yaman bëhet aktori i dytë më i paguar turk. /tvklan.al
Të ngjashme