Autostrada Lushnje – Fier, aksidenti tragjik i merr jetën një çifti


Autostrada Lushnje – Fier, aksidenti tragjik i merr jetën një çifti

19:06 31/12/2015 lushnje_aksident1

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një çifti në autostradën Lushnje - Fier.

Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Vajkan ku makina e drejtuar nga Elvis Pirra, 30 vjeç doli nga rruga duke përfunduar në një parcelë bujqësore.

Si pasojë mbetën të vdekur në vend drejtuesi i mjetit dhe e fejuara e e tij.

Shkak i aksidentit mendohet të ketë qenë shpejtësia e lartë me të cilën udhëtonte çifti nga Lushnja.

Si pasojë drejtuesi i mjetit humbi kontrollin duke bërë që makina të dalë nga rruga.

Tv Klan

Të ngjashme