Borussia e Dortmundit fiton Superkupën e GjermanisëBorussia e Dortmundit fiton Superkupën e Gjermanisë

20:35 13/08/2014 BorrusiaBorussia e Dortmundit fiton për të dytin vit radhazi Superkupën e Gjermanisë.

Skuadra e Jurgen Klop mundi 2 me 0 Bajernin e Mynihut që ishte favorit për të fituar trofeun.

Dortmundi kaloi në avantazh në minutën e 23 me anë të Miktarian, ndërsa dyfishoi në fillim të pjesës së dytë.

Bajern nuk arriti të shënojë paravarësisht sulmeve të vazhdueshme në portën kundërshtare.

Në këtë takim Dortmundi vinte me dy mungesa të rëndësishme, mbrojtësin Humels dhe sulmuesin Rojs, që të dy të dëmtuar.

 

TV KLAN


Të ngjashme