Mirlind Daku ishte protagonist në fitoren 2 – 0 të Rubin Kazanit me Zenitin kryesues. Suksesi u arrit në Shën Peterburg me sulmuesin e Kombëtares që fillimisht realizoi gol dhe më pas dha asisit.

Mirlind Daku ka shënuar 6 gola dhe ka dhënë 4 asiste me Rubin Kazanin në këtë sezon të Premier Ligës Ruse. Daku u transferua verën e kaluar në kampionatin rus.

Tv Klan