E Diela Shqiptare – Emisioni 10 (Sezoni 12)E Diela Shqiptare – Emisioni 10 (Sezoni 12)

13:16 17/11/2019

Kënga Magjike

Ka Një Mesazh Për Ty – Pjesa 1

Vjehrra refuzon nusen: S’dua ta takoj, se më ngrihen nervat dhe vetëm të vritem me atë…

Historia e komplikuar midis nuses dhe vjehrrës së saj ishte sot pjesë e “Ka një mesazh për ty”. Shumë faktorë kanë çuar në një konflikt dhe marrëdhënie të acaruar midis tyre, aq sa nusja së bashku me burrin largohen nga shtëpia. Molla e sherrit u bë varfëria e madhe dhe jetesa në fshat.

Lexoni më shumë – Kliko Këtu

Ka Një Mesazh Për Ty – Pjesa 2

“Unë kam qenë mbretëresha për 10 vjet, por pastaj…”

Kur vjen në jetë një fëmijë, gëzimi është i madh, por njëkohësisht kjo shoqërohet edhe me përgjegjësi të mëdha. Për fëmijën e parë, ardhja në jetë e një motre apo e një vëllai shoqërohet shpeshherë edhe me një “xhelozi” sepse ata humbasin vëmendjen e prindërve. Edhe vogëlushja Jusra ka të njëjtin problem, pas ardhjes në jetë të motrës së saj gjërat kanë ndryshuar. Ajo e ndjen veten të lënë mënjanë dhe për këtë arsye ka ftuar në studio dajën e saj dhe ka një kërkesë për të.

Lexoni më shumë – Kliko Këtu

Shihemi Në Gjyq

“Më vdiq fëmija për një serum. Nuk erdhi me dhënë lekët, s’kishim lekë për ta varrosur…”

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” vendosi përballë njëri-tjetrit dy bashkëshortë. Prej shumë vitesh, zonja Shqipe dhe bashkëshorti i saj, Ali kanë mosmarrëveshje me njëri tjetrin. Shkak është bërë vëllai më i madh i tij. Zoti Ali, së bashku me vëllain e tij Mehmet, në vitin ’95 kishin nisur një biznes të përbashkët. Por sipas pretendimeve të tij, ai nuk arriti që të merrte asnjë të ardhur nga ky biznes. Edhe pse kanë 28 vite martesë, bashkëshortja e kërcënon se do ndahet prej tij nëse nuk i jep vendin që i takon vëllait dhe nuk merr fitimin e punës së bërë.

Lexoni më shumë – Kliko Këtu

Ne jemi çfarë hamë! 

Kujdes shendetin!Të ngjashme