Erion Veliaj

 • Veliaj: Në 30 Qershor kemi festë

  I bindur se zgjedhjet e 30 Qershorit do jenë ditë feste, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj tha se opozita kërkon të mbajë peng të ardhmen e vendit. “Dua t’ju garantoj se në Tiranë s’do të kemi asnjë problem, për ne 30 Qershori do të...
 • Erion Veliaj përgëzon Lulzim Bashën

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka përgëzuar kryetarin e opozitës Lulzim Basha dhe Partinë Demokratike për protestën paqësore të zhvilluar për 2 orë e 20 minuta, ku nuk u shënua asnjë incident apo akt dhune. Në një postim në Twitter, kryebashkiaku Veliaj thotë se protesta e së...
 • Rama: Meta, gabim fatal me datën e zgjedhjeve

  Edi Rama i njeh disa merita ish-aleatit të tij Ilir Meta, që për të është një personazh kompleks, por tani si president me dekretin e shfuqizimit të datës së zgjedhje thotë se ka bërë një gabim fatal që detyroi socialistët të ndërmarrin procedurën e shkarkimit. Në takim me banorë...
 • Veliaj takohet me operatorët turistikë

  Kryebashkiaku i Tiranës është takuar me operatorët tursitikë. Duke iu referuar protestave të opozitës, Erion Veliaj kërkoi nga operatorët të qetësojnë turistët, ndërsa siguroi se pas protestës Tirana do të jetë e pastër.  “Unë parashikoj se do të kemi zgjedhje më datë 30 Qershor. E gjithë historia do tretet,...
 • Propozimi që do të bëjë së shpejti Veliaj

  Tre lagjet e reja të krijuar në Tiranë, te Astiri, Kopshti Botanik dhe Fresku do të kthehen në njësi të mirëfillta administrative. Lajmin e bëri të ditur kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë bashkëbisedimit me Kryeministrin Edi Rama dhe disa banorë të Kombinatit mëngjesin e sotëm, duke...
 • Eneda Tarifa: Nëse do kishte bërë nëna nja tre si Veliaj…

  Në çelje të fushatës së PS-së për zgjedhjet e 30 Qershorit, kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i janë bashkuar dy miq artistë dhe dy miq sportistë. Ata ishin Gazmend Paja, Eneda Tarifa, Anxhela Peristeri, Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj. Këngëtarja Eneda Tarifa u shpreh me fjalë të...
 • Veliaj: Një grup fëmijësh të parritur nuk janë gati për betejë!

  Partia Socialiste ka çelur zyrtarisht edhe fushatën e saj elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit. Mes ovacioneve dhe duartrokitjeve u prezantua edhe kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili garon në këto zgjedhje për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës si një rikonfirmim për transformimin e shpejtë...
 • Surpriza e dytë për Xheisonin, preket “taramelja” (Video)

  Ëndrra e Xheisonit u bë realitet. Ai do të ketë një shtëpi të re në Tiranë falë ndihmave financiare që u mblodhën nga bizneset, biznesmenë dhe qytetarë të shumtë që kanë kontribuuar. Por, nuk mjaftonte vetëm një apartament 1+1 për Xheisonin, motrën, të ëmën dhe babain e tij. Ai...
 • Veliaj, numri 2 në fletën e votimit

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar fletët e votimit për zgjedhjet vendore. Në Tiranë, kandidati i Bindjes Demokratike, Arben Skënderi, është i pari në fletën e votimit. Erion Veliaj, kreu aktual i Bashkisë, pozicionohet numri dy. Në këto zgjedhje, që do të zhvillohen më 30 Qershor, në pjesën më...
 • Shtëpia e Ismail Kadaresë hapet për publikun

  Nga sot, qytetarët, por edhe vizitorët e shumtë vendas dhe të huaj, kanë një destinacion më shumë për të vizituar në kryeqytet. Falë projektit të Bashkisë së Tiranës udhëhequr nga arkitektja Elizabeta Terragni, shtëpia ku jetoi dhe punoi për shumë vite për të shkruar disa nga veprat e tij...
 • Rikonstruktohet çerdhja numër 17

  120 fëmijë që frekuentojnë çerdhen nr.17 në kryeqytet do të kenë kushte më të mira pas rikonstruksionit të plotë të godinës. Punimet e bëra i pa nga afër kryebashkiaku i Tiranës, teksa shtoi se çerdhet dhe kopshtet e rikonstruktuara ofrojnë standarde shumë herë më të mira sesa ato në...
 • Sfidat e Reformës Territoriale: Suksese dhe Ankesa

  Zbatimin e taksës së pronës në bazë të vlerës, kreu i Bashkisë së Tiranës e sheh si një nismë të drejtë për të vendosur progresivitetin dhe për të taksuar më të pasurit. Ai tha se vjelja e kësaj takse ka nisur e se nëse ka qenë e drejtë apo...
 • Nis ndërtimi i shkollës “Kristo Frashëri” në “Don Bosko”

  Ky shesh ndërtimi i përket punimeve për shkollën e re të integruar në zonën e Don Boskos. “Kjo është një ditë fantastike për gjithë zonën e “Don Boskos”. Bashkë me miken time Besën, sot inspektuam çeljen e kantierit të shkollës “Kristo Frashëri”, shkolla e re në “Don Bosko”. Për...
 • Festivali i Resë sërish në Tiranë

  Festivali i Resë rikthehet për të tretin vit në Tiranë. Për 15 ditë me radhë, 214 artistë nga 18 shtete të botës, do t’i dhurojnë publikut kryeqytetas performanca të ndryshme artistike. Nisjen e festivalit e përshëndeti edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, teksa tha se ky cili tha se...
 • Hapet tregu i parë publik në Tiranë me rroba të përdorura

  Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Fondacionin Shoqëria e Hapur për Shqipërinë hapën sot tregun e parë publik të rrobave të përdorura në Shkozë për nxitjen e vetëpunësimit dhe tregtinë ambulatore të komunitetit rom dhe egjiptian. Në përurimin e tregut mori pjesë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj,...
 • Veliaj: Në zgjedhjet e 30 Qershorit synojmë 61 mandate

  Protestat dhe bojkoti i opozitës ishin në qendër të fjalës që kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj mbajti në Këshillin Bashkiak. Ai tha se menaxhimi i Bashkisë së Tiranës nuk do të ndalet nga aksioni i opozitës. “U bojkotua herën e parë dhe nuk është habi që u bojkotua dhe...
 • Ndërhyrje pas 50 vitesh në rrjetin e Ujësjellësit

  Banorët e kryeqytetit dhe të zonave përreth nuk do të kenë probleme në furnizimin me ujë të pijshëm. Bashkia e Tiranës, sëbashku me Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, prezantuan projektin për “Rehabilitimin e rrjetit hidrik të Tiranës”, një investim në vlerën e rreth 10.5 milionë eurove, me financimin e...
 • Veliaj: Mandatin e dytë, investime në parkun e Kasharit

  Liqeni i Kasharit, i shfrytëzuar për shumë vite thjesht si një rezervuar për ujitjen e tokave në zonë, është shndërruar në një nga hapësirat më tërheqëse të Tiranës. Aksionit të Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve të reja buzë liqenit iu bashkuan edhe punonjësit e Operatorit Shtetëror të...
 • Nis prodhimi i kartës së studentit

  Nis prodhimi i kartës së studentit. Gjatë një dëgjese me studentët e Universitetit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se brenda këtij sezoni universitar, ky dokument do të shpërndahet për gjithë studentët që mësojnë në universitetet e Tiranës. “Karta është dizenjuar dhe tashmë ka nisur prodhimi. Ne do të...
 • Veliaj: Nuk kam ambicie për Kryeministër

  Mbrëmje në ABC ka patur të ftuar Erion Veliajn, kryetarin e Bashkisë Tiranë. Kryebashkiaku ka deklaruar se nuk aspiron, në një të ardhme, postin e kryeministrit. Veliaj gjithashtu ka bërë me dije se nuk ka më asnjë marrëdhënie me Monika Kryemadhin dhe se zërat që qarkullonin për një krisje...
1 2 3 26
Emisione