“Fati i zi” i 23-vjeçarit, vetëplagoset në makinë dhe më pas…“Fati i zi” i 23-vjeçarit, vetëplagoset në makinë dhe më pas…

11:11 01/04/2021

Një 23-vjeçar përfundoi në spital e më pas në prangat e autoriteteve në Mirditë. I riu me iniciale R. G., banues në Thumanë, mbante me vete një armë zjarri dhe po lëvizte me makinë kur u vetëplagos aksidentalisht.

Ai mbeti i plagosur në këmbë dhe përfundoi në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Por pikërisht kjo ndodhi bëri që policia ta vinte në pranga, pasi në këtë mënyrë u zbulua dhe sekuestrua arma e zjarri tip Ruger me një krehër me 5 fishekë, të cilën e kishte pa leje./tvklan.alTë ngjashme