“Jam në shok”, Jessie J rrëfen mes dhimbjes së madhe abortin - Tv Klan

“Jam në shok”, Jessie J rrëfen mes dhimbjes së madhe abortin


“Jam në shok”, Jessie J rrëfen mes dhimbjes së madhe abortin

11:18 25/11/2021

Këngëtarja e njohur, Jessie J ka ndarë një lajm mjaft të trishtë me të gjithë ndjekësit.

Mes dhimbjes së madhe, ajo ka konfirmuar se ka humbur fëmijën e saj përpara koncertit në Los Angeles.

Artistja ka ndarë një foto me një test shtatzënie në duar, ku dhe ka treguar se kur ka shkruar tek mjeku, fëmija nuk kishte rrahje zemre.

Në postimin e saj, Jessie J ka rrëfyer se edhe pse po kalon një moment shumë të vështirë në jetë, ajo sërish nuk do të heqë dorë nga turneu muzikor.

Postimi i plotë i këngëtares:

“Dje në mëngjes isha duke qeshur me një shoqe duke thënë seriozisht, por si do ta kaloj koncertin tim në LA nesër mbrëma pa i thënë të gjithë audiencës se jam shtatzënë. Dje pasdite kisha frikë nga mendimi për të qenë në koncert… ndërsa pasi shkova për skanimin tim të tretë, më thanë se nuk kishte më rrahje zemre.

Këtë mëngjes. Ndihem sikur nuk kam kontroll mbi emocionet e mia. Mund të pendohem që e postova këtë. Unë në fakt nuk e di. Ajo që di është se dua të këndoj sonte. Jo sepse po shmang pikëllimin, por sepse e di që të këndoj sonte do të më ndihmojë. Unë kam bërë 2 shfaqje në 2 vjet dhe shpirti im ka nevojë për këtë. Edhe më shumë sot. E di që disa njerëz do të mendojnë se thjesht duhet ta anuloj atë. Por në këtë moment e kam të qartë një gjë. Kam filluar të këndoj kur isha e re nga gëzimi, për të mbushur shpirtin tim dhe terapinë e dashurisë ndaj vetvetes, që nuk ka ndryshuar kurrë.

Dua të jem e sinqertë dhe e vërtetë dhe të mos e fsheh atë që ndiej. Unë e meritoj atë. Dua të jem aq sa mundem në këtë moment. Jo vetëm për audiencën, por për mua dhe fëmijën tim të vogël. E njoh veten dhe e di që do të flisja për këtë në skenë, sepse kështu jam.

Vendosa të kem një fëmijë vetë. Sepse është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër. Të mbetesha shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do ta kem përsëri. Unë jam ende në shok, trishtimi është i madh. Por e di që jam e fortë dhe e di që do të jem mirë./tvklan.al
Të ngjashme