Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Shtëpia e të ardhurve

Mendonte që nuk do e takonte më djalin prej serbëve, nëna shpërthen në lot kur e shikon

Mendonte që nuk do e takonte më djalin prej serbëve, nëna shpërthen në lot kur e shikon

Kjo është historia e Fidaije Ramadanit e cila është strehuar në një dyqan në Elbasan sapo u largua nga lufta në Kosovë. Kur eshtë larguar nga Kosova ajo tregon se djalin e saj Enverin e ka lënë në duar të serbëve dhe nuk ka shpresa që do e takojë.  Në studion e “Shtëpia e të...

Prill 17, 2021
”Shtëpia e të ardhurve” 30. 04. 1999 nga Mirela Milori, kronika

”Shtëpia e të ardhurve” 30. 04. 1999 nga Mirela Milori, kronika

Në puntatën e radhës të “Shtëpia e të ardhurve” në Tv Klan nga Mirela Milori janë transmetuar disa kronika ku tregojnë histori të ndryshme të familjeve kosovare në Prill të vitit 1999. Janë histori nga më të dhimbshmet dhe më prekëset që çdo shqiptar i ka përjetuar po njësoj si ata që kanë para me...

Prill 30, 1999
”Shtëpia e të ardhurve”  23. 04. 1999 nga Mirela Milori

”Shtëpia e të ardhurve” 23. 04. 1999 nga Mirela Milori

Tek emisioni “Shtëpia e të ardhurve” në Tv Klan nga moderatorja Mirela Milori, ka qenë i ftuar Melahim Berisha nga Malisheva i cili tregon se është ndarë nga familja gjatë trazirave në Kosovë dhe më e keqja është se ato janë veç gra dhe fëmijë, veç me një burrë plak dhe pa telefon. Ai tregon...

Prill 23, 1999
Televizioni Klan bashkëpunim me emisionin “Chi l’ha visto” (21 Prill 1999)

Televizioni Klan bashkëpunim me emisionin “Chi l’ha visto” (21 Prill 1999)

Historia e Pranvera Halilajt vajza nje vjeçe e gjysëm e cila u bashkua me familjen e saj nëpërmjet emisionit të TV Klan “Shtëpia e të ardhurve” ka qënë një ndër pjesët e emisionit të mbrëmshëm “Chi l’ha visto” në kanalin televiziv italian Rai 3. Bashkëpunimit i emisionit “Shtëpia e të ardhurve” me “Chi l’ha visto”...

Prill 21, 1999
”Shtëpia e të ardhurve” 19.04.1999  nga Mirela Milori

”Shtëpia e të ardhurve” 19.04.1999 nga Mirela Milori

Të ftuar Skënder Gjinushi, Articiana Panela drejtuese e nje programi italian në Rai 3, Valeria Durante, regjizoria e këtij programi italian, Florian Nova Gazetare Olta Zhiti Të ftuar nga Kosova që janë në kërkim të familjarëve të tyre janë: Gjylqe Bërdëniçi, Fjolla, Fatmir Vejselaj, Majlinda Zadriqi Ne puntatën e radhës tek “Shtëpia e të ardhurve”...

Prill 19, 1999
”Shtëpia e të ardhurve” 17.04.1999  nga Mirela Milori

”Shtëpia e të ardhurve” 17.04.1999 nga Mirela Milori

Të ftuar Andrea Stefani, Zamir Shtylla, Besnik Alibali, Neritan Ceka. Në puntatën e radhës “Shtëpia e të ardhurve” në Tv Klan nga Mirela Milori ka qenë i ftuar Behari nga Rugova e Pejës i cili tregon se ka jetuar tek halla e tij dhe për shkak të luftës kanë ardhur në Tiranë, ndërsa nëna e...

Prill 17, 1999
”Shtëpia e të ardhurve ” nga Mirela Milori 16. 04. 1999

”Shtëpia e të ardhurve ” nga Mirela Milori 16. 04. 1999

Të ftuar Dan Everts, Evis Bozo, Nasi Lera dhe një gazetar i të mirënjohurës Le Monde. Në një lidhje direkte me gazetarin Altin Hazizaj. Të ftuar nga Kosova që janë në kërkim të familjarëve të tyre janë: Remzi Kavaja, Hakiu Në puntatën e 16.4.1999 tek emisionin “Shtëpia e të ardhurve” në Tv Klan nga Mirela...

Prill 16, 1999
“Serbët më vranë burrin dhe 24 kufoma i rreshtuan në oborrin tim, shihja vetëm plumba e barut” (15.4.1999)

“Serbët më vranë burrin dhe 24 kufoma i rreshtuan në oborrin tim, shihja vetëm plumba e barut” (15.4.1999)

Një dëshmitare okulare e masakrës së tmerrshme të Rrugoves në 29 Janar 1999 ka rrëfyer përjetimin e saj të frikshëm në emisionin “Shtëpia e të ardhurve” në Tv Klan me moderatoren Mirela Milori. Ishte një masakër e cila ndodhi menjëherë pas masakrës së Reçakut ku ishin dhe fillesat e para që sensibilizuan opinionin ndërkombëtar, kryesisht...

Prill 15, 1999
Shtëpia e të ardhurve” 15.  04. 1999  nga Mirela Milori

Shtëpia e të ardhurve” 15. 04. 1999 nga Mirela Milori

Të ftuar Mitat Havari, Jonuz Begaj, Ana Lalaj, Besnik Mustafaraj, Sabri Godo, Vili Minarolli, Klement Cani, Astrit Afizi, Alma Bektashi. Të ftuar nga Kosova që janë në kërkim të familjarëve të tyre janë: Ismet Hazrolli, Rustem Kryzim, Nurie Bytyqi. Në këtë puntatë është trajtuar në veçanti historia e një gruaje e cila ka qenë dëshmitare...

Prill 15, 1999