Koncert në kohë “lufte”

Koncert në kohë “lufte”

17:50 04/04/2020

Artistët durrsake performojnë për banorët e izoluar

Tingujt e muzikës dhe humori kanë thyer heshtjen qe ka vendosur prej javësh izolimi nga pandemia në lagjes 16 në Durrës. Në një shesh mes pallateve, ata performuan për banorët e izoluar prej tre javësh.

Në skenën e improvizuar dolën emra të njohur të skenës durrsake, si Alma dhe Gugash Rrema, Reshit Gjini dhe violinistët e familjes së njohur Qerimaj, Enveri dhe Marvini, babë e bir.

Ashtu si ata, edhe Edmond Halili, mjeshtër i humorit, u duatrokit nga banorët që i ndoqën nga ballkonet dhe dritaret e shtëpive.

I ideuar nga poeti durrsak Ardi Omeri, mbështetur nga kryeministri Edi Rama, Drejtoria e Policisë Qarkut Durrës dhe pushteti vendor, koncerti do të mbahet edhe në lagje të tjera të qytetit.

Tv Klan

Të ngjashme

Grupi

Kallezo