Kontrata e mbrojtësit zgjatet deri ne vitin 2027

Marash Kumbulla rinovoi me Romën deri në 2027. Marrëveshjes së mëparshme i shtohen dhe dy sezone sipas asaj që shkruajnë mediat italiane.

Mbrojtësi shqiptar sipas “Gazzeta dello Sport” edhe pse nuk është titullar gëzon pëlqimin e drejtuesve. Kumbulla do të përfitojë 1 milionë e gjysmë euro në sezon. Marash Kumbulla u transferua nga Verona te Roma në verën e vitit 2021.

Tv Klan