Milan pranë sulmuesit të Sevillas
Milan pranë sulmuesit të Sevillas

16:31 27/06/2015 Carlos Bacca

Milani gjen sulmuesin për sezonin e ardhshëm. Pas refuzimeve të Xhekson Martinez, Ibrahimoviç apo Kavanit, klubi kuqezi është gati të bëjë goditjen e parë të madhe në merkaton e verës. Sipas mediave italiane, Milani është shumë pranë sulmuesit të Sevijas, Carlos Bacca.

I cilësuar si një nga zbulimet e sezonit të fundit në kampionatin spanjoll, futbollisti kolumbian kërkohet nga shumë skuadra në Europë. Por agjenti i tij ndodhet në Milano dhe është gati të pranojë ofertën prej 30 milionë eurosh.

Vetëm një ditë më parë, Milani bleu për 20 milionë euro mesfushorin, Andrea Bertolaci.

Tv Klan
Të ngjashme