Ndeshja Shqipëri-Greqi në masa të forta sigurie (17 Nëntor 1998)

Ndeshja Shqipëri-Greqi në masa të forta sigurie (17 Nëntor 1998)

12:03 17/11/1998

Janë marrë masa të jashtëzakonshme sigurie për ndeshjen mes Greqisë dhe Shqipërisë. Para fillimit të ndeshjes, ekipet përkatëse kanë kënduar himnet e shteteve të tyre të mbështetur nga tifozë dhe diplomatë që shoqëronin këtë ndeshje. Policia ka bërë që mundur që me masat e shumta të sigurisë të shmangi të gjitha llojet e incidenteve. Ajo çfarë u vu re në këtë ndeshje ishte mungesa e tifozërisë shqiptare.

Pamje policie në stadium, ndeshja Shqipëri-Greqi, ekipi Shpresa./tvklan.al


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi