Parashikimi i motit 24 Nëntor 2022

Parashikimi i motit 24 Nëntor 2022

08:02 24/11/2022

Sipas MeteoAlb, vendi ynë gjatë pjesës së parë të ditës do të jenë me vranësira dhe reshje të pakta shiu në zonat Veriore dhe pjesërisht Juglindore. Ndërsa në orët vijuese, parashikohet të ketë përmirësim gradual të motit, ku gjatë pasdites dhe mbrëmjes do të ketë alternime kthellimesh të shpeshta dhe kalime të pakat vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 16°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./tvklan.al

Të ngjashme