Presidenti i Sllovenisë viziton sot KosovënPresidenti i Sllovenisë viziton sot Kosovën

09:07 29/11/2021

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të vizitojë sot Kosovën. Mediat vendase bëjnë me dije se  Pahor do të zhvillojë takime me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Mësohet se takimi i presidentit slloven me Vjosa Osmanin do të në nisë në orësn 10:00, ndërsa në orën 11:20 do të takohet me Kurtin.

Pahor do të vizitojë edhe kontingjentin slloven në kuadër të KFOR-it, ku do të takohet me komandantin Ferenc Kajari./tvklan.al
Të ngjashme