Ronaldo kthen hotelet në spitale

Ronaldo kthen hotelet në spitale

07:40 16/03/2020

Futbollisti i njohur ndihmon në luftën kundër koronavirusit

Në luftën kundër koronavirusit zbret në fushë edhe Cristiano Ronaldo. Sulmuesi i njohur vendosi të bëhet pjesë e ndihmës në këtë moment të vështirë, duke ofruar hotelet e tij për spitale për shëndetësinë portugeze sipas gazetës Marca.

Gjithçka do të jetë falas madje dhe mjekët, infermierët dhe personeli do të paguhen nga Ronaldo. Vetë futbollisti është i izoluar që prej momentit kur shoku i skuadrës Daniele Rugani rezultoi pozitiv me COVID-19.

Më herët Lorenzo Bonucci dhuroi 120 mijë euro për spitalin Città della Salute në Torino. Lorenzo Insigne ndihmoi me 100 mijë euro Spitalin Domenico Cotugno në Napoli.

Domethënës gjesti i tifozëve të Atalanta, të cilët paratë e rimbursuara nga biletat për ndeshjen me Valencia i dërguan në spitalin e Bergamos.

Tv Klan
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi