Të ftuar:

Violeta Dajçi – mjeke dermatologe

Alketa Bicja – farmaciste

Gazetare: Agida Koçi, Ermelinda Ndoja

#ShijeShtëpie në #TvKlan. Emision edukues, informues & argëtues me znj. Vjollca dhe Katerina Trungu. Çdo ditë me recetat e thjeshta dhe mbi të gjitha ekonomike te znj. Vjollca duke edukuar amvisat si të ushqehemi shëndetshëm. Rubrika të ndryshme me të ftuar specialë me këshilla të thjeshta praktike, të kuptueshme nga të gjithë, për çdo aspekt të të përditshmes. Argëtim, me muzikë dhe quiz, lojëra gjithëpërfshirëse që të japin atë dëshirën për të luajtur dhe për të komunikuar live me Katerinën dhe të ftuarit e saj.

2 receta

Turli verore me perime

1 patate e madhe

1 karotë e madhe

1 kungull

1 patëllxhan

1 spec

1 domate

1 qepë

4 thelpinj hudhër

1 tufë kopër

1 tufë majdanoz

Kripë, piper

Vaj ulliri

1 filxhan çaji ujë

Pancake  me banane me 4 përbërës

1 banane

1 vezë e madhe

60g tërshërë

Pak kanellë

1 lgj gjalpë

Kujdesi për flokët… Rënia, trajtimi, mjekimet

Problemet shëndetësore që mund të kemi lidhur me flokët