Situatë e qetë në veri të Kosovës, selitë e komunave nën ruajtjen e KFOR-it


Situatë e qetë në veri të Kosovës, selitë e komunave nën ruajtjen e KFOR-it

12:28 03/06/2023

Mbetet e qetë situata në veri të Kosovës.

Këtë të shtunë në Zveçan dhe Leposaviç vihej re një prani më e pakët e protestuesve serbë që qëndronin pranë zyrave të komunave.

Ato janë të rrethuara me tela me gjemba dhe po ruhen nga forcat e KFOR.

Në veri kanë mbërritur edhe 700 forcat shtesë të NATO-s pas tensioneve të javës së kaluar.

Nga përplasjet u lënduan 30 paqeruajtës të NATO-s dhe protestues 52 serbë.

Tv KlanTë ngjashme