Usain Bolt mund të luajë futboll në AustraliUsain Bolt mund të luajë futboll në Australi

14:41 17/07/2018

Usain Bolt është pjesë e diskutimeve për të luajtur futboll në Australi.

Ish vrapuesi nga Xhamajka është duke negociuar me Marinarët Qendrorë të Bregut, një ekip në garën e Ligës A të vendit. Shefi ekzekutiv i Mariners Shaun Mielekamp tha se klubi kishte kaluar katër muaj duke ndjekur Bolt, dhe një marrëveshje e gjatë sezonale mund të pasonte.

Agjenti i futbollit Tony Rallis tha se kishin rënë dakord për një marrëveshje “në parim”. Mbajtësi i rekordeve botërore 100 dhe 200 metra, i cili u tërhoq nga atletika vitin e kaluar, ka folur më parë për interesin e tij për t’u bërë futbollist profesionist. Bolt është një tifoz i Manchester United dhe një nga ish-menaxherët e tij ndihmës, Mike Phelan, është tani në Mariners./tvklan.al Të ngjashme