Emisionet

Edicioni informativ

Të gjitha

  • Alesandro Mahmud, 27- vjeçari me origjinë egjiptiane është fituesi i edicionit të 69 të San Remos me këngën “Soldi” – Paratë. Do të jetë ai që do të përfaqësojë...
  • Kiço Blushi, shkrimtari dhe publicisti i njohur është shuar në moshën 75-vjeçare. Autor i dhjetëra romaneve, dramave dhe tregimeve, skenarist i rreth 14 filmave, Blushi vazhdonte të ishte një...

  • Qëndrimi para televizorit është një nga rreziqet për obezitetin tek fëmijët. Sipas studimit, fëmijët që luajnë video-lojëra, ushqehen apo janë pranë kompjuterit, kanë më shumë ndikim në peshën e...
  • Gjumi i mirë mbron zemrën dhe duket se është meritë e kockave. Sipas një eksperimenti të kryer mbi kaviet në laborator, rezulton se kur gjumi është i mirë i...