Gjatë emisionit “Kampionët”, të drejtuar nga Marina Vjollca dhe të transmetuar në Tv Klan, aktori Kastriot Çaushi tha se sot ishte një ditë e trazuar për shqiptarët. Sipas Çaushit sot shqiptarët humbën Maradonën ose Pelen e Letërsisë Shqiptare.

Kastriot Çaushi: Ka qenë një ditë e trazuar për të gjithë. Veç ish-lojtarëve dhe specialistëve të futbollit ka dhe artistë si ne që duam futbollin. Por nuk është vetëm futboblli që dashurohet, por dhe filmi dhe letërsia. Bota shqiptare ka humbur sot Maradonën e Letërsisë, Ismail Kadarenë.

/tvklan.al