Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Kryesore Euro 2024

Haxhia parashikon të ardhme të ndritur: Dikur u qepëm pas Januzajt, nga Italia dhe Anglia do na vijnë shumë lojtarë

Haxhia parashikon të ardhme të ndritur: Dikur u qepëm pas Januzajt, nga Italia dhe Anglia do na vijnë shumë lojtarë

Menaxheri i futbollit, Sokol Haxhia, parashikon një të ardhme të ndritur për Kombëtaren shqiptare. Në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, referuar mungesës së lojtarëve nga kampionati vendas, Haxhia tha se kjo ndodh, sepse Shqipëria ka luksin të marrë lojtarë nga kampionatet elitare. Sipas tij, brezi i fëmijëve të emigrantëve në Angli dhe Itali, do të...

6 orë
Momenti më emocionues, Bogdani: Himni dhe pastaj ai gol i Bajramit

Momenti më emocionues, Bogdani: Himni dhe pastaj ai gol i Bajramit

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Erjon Bogdani, tregoi në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, emocionet e ndeshjeve të Shqipërisë në Europian. Sipas tij, ekipi duhet të luajë më shumë në kompeticione të tilla, për shkak të asaj që dhuron te tifozët. Bogdani zbuloi se për të momenti më emocionues ishte goli i parë i Bajramit ndaj Italisë,...

6 orë
“Topi i Artë” për Carvajal? Bushi dhe Gjasula janë në një mendje

“Topi i Artë” për Carvajal? Bushi dhe Gjasula janë në një mendje

Në studion e “Kampionëve” në Tv Klan, u fol për fituesin e mundshëm të “Topit të Artë”. Referuar trofeve të fituar, Dani Carvajal, mund të ishte një nga alternativat për të marrë çmimin prestigjioz, por nuk është i këtij mendimi Alban Bushi. Trajneri deklaroi se “Topin e Artë”, zakonisht e marrin ata që tregojnë spektakël...

6 orë
Kastriot Çaushi: “Kampionët” në Tv Klan, më lart se kampionati europian

Kastriot Çaushi: “Kampionët” në Tv Klan, më lart se kampionati europian

Kastriot Çaushi është i mendimit se këtë vit nëse krahasohen, programi “Kampionët” i transmetuar në Tv Klan ka qenë më lart se kampionati europian. Aktori po fliste për performancën e ekipeve të tjera në këtë europian. Sipas tij, përveç Spanjës dhe Gjermanisë, të gjitha ekipet e tjera nuk kanë qenë në nivelin e dëshirueshëm. “Fituesi...

7 orë
Southgate drejt largimit, në Angli zbulojnë kandidatët për stolin e kombëtares

Southgate drejt largimit, në Angli zbulojnë kandidatët për stolin e kombëtares

Humbja në finalen e Europianit, mund të ketë qenë ndeshja e fundit për trajnerin Gareth Southgate, në stolin e Anglisë. Siç kishte njoftuar edhe para Euro 2024, gjasat që tekniku 53-vjeçar të largohet nga drejtimi i “tre luanëve”, janë të mëdha. Në këtë situatë, në Angli kanë dalë emrat e parë që mund të zëvendësojnë...

10 orë
“Gol” edhe jashtë fushe, Yamal prezanton të dashurën në finalen e Europianit

“Gol” edhe jashtë fushe, Yamal prezanton të dashurën në finalen e Europianit

Lamine Yamal, ishte padyshim lojtari më i spikatur në Europianin, që u fitua nga Spanja. Ylli i Barcelonës, i mahniti të gjithë me paraqitjet e tij, ndërsa vendosi edhe disa rekorde. Sulmuesi u bë lojtari më i ri që shënon në një Europian dhe këtë e arriti në moshën 16-vjeçare, me golin ndaj Francës në...

Korrik 15, 2024
De La Fuente: Rodri është më i miri në botë, jepjani atij “Topin e Artë”

De La Fuente: Rodri është më i miri në botë, jepjani atij “Topin e Artë”

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente, mendon se “Topi i Artë” duhet të fitohet nga mesfushori Rodri. Tekniku i iberikëve foli me superlativa për futbollistin e tij, të cilin e quajti si më të mirin në botë. “Rodri duhet të jetë fituesi i Topit të Artë. Jepjani atij, ju lutem! Ai është thjesht futbollisti...

Korrik 15, 2024
Një kampion Europe për Milanin, gati firma me sulmuesin Alvaro Morata

Një kampion Europe për Milanin, gati firma me sulmuesin Alvaro Morata

Pas fitimit të Europianit me Spanjën, Alvaro Morata, po bëhet gati për një aventurë të re në karrierën e tij. Sulmuesi është pranë firmës me Milanin. Në Itali e bëjnë të kryer dhe në ditët e ardhshme pritet të vijë zyrtarizimi i marrëveshjes. Klubi kuqezi do të paguajë klauzolën e 13 milionë eurove tek Atletico...

Korrik 15, 2024
“Këpuca e Artë” në Euro 2024 ndahet mes gjashtë futbollistëve

“Këpuca e Artë” në Euro 2024 ndahet mes gjashtë futbollistëve

Europiani që sapo u mbyll, padyshim që mund të quhet edhe si kompeticoni i rekordeve. Nga golat më të shpejtë, te autogolat dhe shumë rekorde të tjera, u vendosën në turneun e Gjermanisë. Listës me këto rekorde, iu shtohet edhe ajo e “Këpucës së Artë”. Plot gjashtë futbollistë e mbyllën turneun me nga 3 gola....

Korrik 15, 2024
Gazetat spanjolle festojnë triumfin, trishtim në faqet e para të tabloideve angleze

Gazetat spanjolle festojnë triumfin, trishtim në faqet e para të tabloideve angleze

Spanja fitoi trofeun e kampionit të Europës që ishte një motiv për të festuar në këtë vend. Gazetat vendase vendosën foton me lojtarët që ngrinin kupën e Euro 2024 e shoqëruar më së shumti me titullin ‘Të pathyeshëm’, ashtu siç ishte ky turne ku spanjollët nuk pësuan asnjë humbje. “El Pais”, një nga më të...

Korrik 15, 2024