Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Live News

Liderët europianë në Londër, Rama në krye të tryezës për emigracionin e paligjshëm

Liderët europianë në Londër, Rama në krye të tryezës për emigracionin e paligjshëm

Korrik 18, 2024
Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocion me debat për abuzimet me fondet e BE-së në bujqësi

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocion me debat për abuzimet me fondet e BE-së në bujqësi

Kërkesa për mocion me debat e kërkuar nga opozita lidhur me gjetjet e OLAF për abuzimet me fondet e BE-së për bujqësinë shqiptare, është rrëzuar nga Parlamenti. Kreu i grupit të PD-së, Bardhi thotë se duhet të merren masa urgjente për të zhbllokuar fondet e BE-së për fermerët shqiptarë dhe për këtë i shtrin dorën...

Korrik 18, 2024
Institucionet e drejtësisë raportojnë në Kuvend (Të gjitha zhvillimet)

Institucionet e drejtësisë raportojnë në Kuvend (Të gjitha zhvillimet)

Institucionet e drejtësisë raportojnë në seancën e sotme plenare të Kuvendit. Çështjet e rendit të ditës: -Raporti i veprimtarisë vjetore të Prokurorit të Përgjithshëm për vitin 2023 -Raporti i veprimtarisë vjetore të Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) për vitin 2023 -Raporti i veprimtarisë vjetore të Inspektorit të Lartë të Drejtësisë...

Korrik 15, 2024
Euro 2024 | Spanja, kampione e Europës. Triumf ndaj Anglisë në finale

Euro 2024 | Spanja, kampione e Europës. Triumf ndaj Anglisë në finale

FORMACIONET ZYRTARE: SPANJA: Unai Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella; Fabian Ruiz, Rodri; Lamine Yamal, Dani Olmo, Nico Williams; Morata.  ANGLIA: Pickford; Shaw, Guehi, Stones, Walker; Mainoo, Rice, Saka, Foden, Bellingham; Kane. /tvklan.al

Korrik 14, 2024
Finalja e Euro 2024! “Çmenduri” dhe atmosferë e flaktë në Berlin

Finalja e Euro 2024! “Çmenduri” dhe atmosferë e flaktë në Berlin

Spanja është fituesi i Euro 2024. Iberikët fituan në finale përballë Anglisë në një ndeshje të luftuar. Sfida u luajtur në Olympiastadion. Mbi 71 mijë tifozë ishin të pranishëm në tribuna për të mbështetur skuadrat, shumica anglezë. Finalja u transmetua ekskluzivisht në ekranin e Tv Klan. REDAKSIA TVKLAN.AL

Korrik 14, 2024
Atentati ndaj ish-Presidentit amerikan Donald Trump

Atentati ndaj ish-Presidentit amerikan Donald Trump

Korrik 14, 2024
Opozita proteston me molotov drejt Kryeministrisë dhe Bashkisë së Tiranës, Berisha: Qeveri teknike

Opozita proteston me molotov drejt Kryeministrisë dhe Bashkisë së Tiranës, Berisha: Qeveri teknike

Më sloganin “Të bashkuar në betejë, opozita në aksion”, PD dhe aleatët e saj do të zbresin në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Ky tubim vjen pas vendimit të Gjykatës së Apelit që i la logon e PD ish-kryeministrit Sali Berisha. Qëllimi i kësaj proteste të opozitës është krijimi i një qeverie teknike, mbajtja e zgjedhjeve...

Korrik 11, 2024
Samiti i NATO-s në Washington, Kina hedh poshtë akuzat se po mundëson luftën e Rusisë në Ukrainë

Samiti i NATO-s në Washington, Kina hedh poshtë akuzat se po mundëson luftën e Rusisë në Ukrainë

Liderët botërorë mbërrijnë për ditën e fundit të samitit të NATO-s në Washington DC. Presidenti amerikan Joe Biden pasdite do të marrë pjesë në seancën e dytë të punës të samitit të NATO-s. Kjo do të pasohet nga një takim midis liderëve të Këshillit të Atlantikut të Veriut dhe Partnerëve Indo-Paqësor dhe BE-së. Sekretari i...

Korrik 11, 2024
Euro 2024 | Anglia i bashkohet Spanjës në finale, goli në fund eliminon Holandën

Euro 2024 | Anglia i bashkohet Spanjës në finale, goli në fund eliminon Holandën

FORMACIONET ZYRTARE: HOLANDA: Verbruggen, Van Dijk, Ake, De Vrij, Dumfries, Simons, Reijnders, Schouten, Malen, Gakpo, Depay. ANGLIA: Pickford, Walker, Stones, Guehi, Trippier, Rice, Bellingham, Mainoo, Saka, Foden, Kane. /tvklan.al

Korrik 10, 2024
Liderët mblidhen në Washington për samitin e NATO-s

Liderët mblidhen në Washington për samitin e NATO-s

Kjo e mërkurë shënon ditën e dytë të samitit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) 2024, që po zhvillohet në Washington. Samiti përkujton 75 vjetorin e NATO-s. Temat kryesore të vendosura përfshijnë ndihmën për Ukrainën, parandalimin dhe mbrojtjen dhe rritjen e partneriteteve. Një ditë më parë presidenti amerikan Joe Biden u zotua...

Korrik 10, 2024