Ernest Muçi shënon me Legian

Ernest Muçi shënon me Legian

20:58 05/02/2023

Klubi pretendon vendin e parë

Legia Varshava është 7 pikë lart vendit të parë të renditjes që mbahet nga Rakoë por këtë të shtunë bëri një fitore të rëndësishme 2-1 ndaj Zaguanbie Lubin.

Goli i fitores për Legia u shënua nga Ernest Muçi. Lojtari i Kombëtares, që është prodhim i ekipeve zinxhir të Tiranës ndoqi mirë aksionin dhe pas krosimit të Josue goditi në zonë dhe me një devijim të lehtë tundi rrjetën kundërshtare.

Ky ishte goli i tretë sezonal për Muçin që në këtë sfidë luajti për 78 minuta. 21-vjeçari pretendon një ftesë nga trajneri i ri i Kombëtares Sylvinho.

Tv Klan
Të ngjashme