Etrit Berisha

 • Etrit Berisha pranë SPAL

  Etrit Berisha është drejt largimit nga Atalanta. Mediat italiane thonë se për portierin ka disa klube që interesohen si Lece dhe Brescia të sapo rikthyera në Serie A, por shqiptari është më pranë kalimit tek SPAL. Atalanta kërkon 3 milionë Euro për të, por lojtari do të largohet vetëm...
 • Berisha beson tek Champions

  Pas vlerësimit të marrë si një nga portierët më të mirë të serie A, Etrit Berisha në një intervistë për “Gazzetta dello Sport” ka inkurajuar skuadrën e tij Atalanta duke shprehur besimin se mund të arrijë të marrë pjesë në Champions League. “Kemi 28 pikë dhe na mungojnë 45...
 • Strakosha e Berisha mes më të mirëve

  Thomas Strakosha dhe Etrit Berisha kanë shpëtuar në shumë raste skuadrën e tyre. Lega Serie A ka përzgjedhur nga një pritje të secilit prej shqiptarëve në ndërhyrjet e fazës së parë të kampionatit ndaj dy prej sulmuesve më të mirë. Strakosha nuk lejoi Cristiano Ronaldo të shënonte në përballjen...
 • Berisha e mbyll mirë vitin në Serie A

  Një mbyllje e denjë e Etrit Berishës për këtë vit me Atalanta. Bergamaskët fituan 6 – 2 sfidën me Sassuolo të shtunën në Rexhio Emilia dhe portieri shqiptar dha ndihmën e tij. Berisha i vendosi çelësin portës ku kundërshtarët u përpoqën të kthenin rezultatin. “Gazzetta dello Sport” e vlerësoi...
 • Berisha mund Strakoshën

  Etrit Berisha fitoi përballjen direkte me Thomas Strakoshën në Serie A. Atalanta mundi Lazion me rezultatin 1 – 0 të hënën në Bergamo me portierin Berisha që mori vlerësime për paraqitjen e tij. “Gazzetta Dello Sport” i vendosi notën 7, duke e cilësuar tepër të zotin me pritjet e...
 • Kombëtarja optimiste për ndeshjen me Izraelin

  Pasi i kanë bërë mirë llogaritë, futbollistët e Kombëtares mund të pranojnë edhe barazimin në fushën e Izraelit, ndeshje që do të luhet këtë të diel në Ber Sheva. “Ne e njohim pak a shumë Izraelin si ekip, por edhe ne jemi rritur si ata. Kjo ndeshje do të...
 • Sa paguhen shqiptarët në Serie A?

  Në serie A shpenzohen më shumë se 1 miliardë Euro për rrogat e futbollistëve në një sezon, sipas të dhënave të publikuara nga “Gazzetta dello Sport”. Hera e fundit që ishte kaluar ky kufi ishte sezoni 2012-2013. Më e larta është natyrisht e Cristiano Ronaldo që merr 31 milionë...
 • Mungon Berisha, luan Gjimshiti në fitoren e Atalanta

  Java e parë e Serie A u mbyll me fitoren e thellë të Atalantas 4-0 me Frosinone. Skuadra e Bergamos ka luajtur pa Etrit Berishën në portë, por Berat Gjimshiti ishte në lojë për 90 minuta. Pas ndeshjes, mbrojtësi i kombëtares tha se skuadra meritonte notën 10. “E sigurtë...
 • Atalanta gati të shesë Etrit Berishën

  Etrit Berisha mbylli 2 sezone të sukesshme te klubi i Atalantës në Serie A, por duket se marrëdhënia me klubin bergamasak po shkon drejt fundit. Portieri i Kombëtares Shqiptare duket se ka bërë valixhet gati pasi klubi i tij ka hyrë në tratativa për ta larguar dhe është aktualisht...
 • Panucci po rrit konkurrencën në skuadër

  Christian Panucci ka kërkuar nga futbollistët e grumbulluar në Kombëtare që në miqësoren me Norvegjinë të tregojnë të njëjtën formë si kundër Turqisë. E thotë një prej titullarëve, Etrit Berisha. “Jemi optimistë dhe besoj se do të vazhdojmë të tregojmë një formë të mirë. Ka kohë për të menduar...
 • Juve nis shkëputjen në renditje

  Juventus fitoi 2-0 ndeshjen e prapambetur me Atalantan dhe tashmë rriti distancën me vendin e dytë Napolin me 4 pikë. Bardhezinjtë regjistruan fitoren e 12 radhazi në kampionat dhe është drejt fitimit të titullit për herë të 7. Juve e nisi me ritëm të ulët, me pas gjejnë lojën...
 • “Shpëtimtarët” Strakosha e Berisha

  Thomas Strakosha shpëtoi Lazio nga humbja në përballjen me Atalanta të dielën e kaluar. Kjo pritje e tij ishte vendimtare për rezultatin perfundimtar të sfidës. Gardiani i Lazio bëri mrekullinë në goditjen e befasishme nga brenda zonës së Cristante. I rëndësishëm ishte edhe Etrit Berisha, i cili nuk lejoi...
 • Pritja e Berishës, mes më të mirave të javës

  Atalanta e humbi takimin në fushën e Udineses, por Etrit Berisha ishte një pikë e fortë e skuadrës bergamaske. Portieri shqiptar shmangu një humbje më të thellë se 2 – 1 dhe për këtë u vlerësua nga mediat sportive italiane. Faqja zyrtare e Serie A veçoi një nga pritjet...
 • Serie A, javë e vështirë për shqiptarët

  Një fundjavë jo edhe aq pozitive për shqiptarët e Serie A. Portierët Thomas Strakosha dhe Etrit Berisha u vlerësuan me nota më të larta. Lazio fitoi me rezultatin 5 – 1 në fushën e Benevento, duke qëndruar në zonën Champions. Pavarësisht golit të pësuar ishte i vëmendshëm në rastet...
 • Fiorentina rikthehet tek fitorja, humb Berisha

  Fitorentina u kthye te fitorja në kampionat pas 3 javësh humbje e barazimesh. Skuadra toskane mundi me rezultatin 2 – 1 Udinezen në takimin e luajtur pasditen së dielës. Pikë e vlefshme edhe për Krotonen e Arlind Ajetit që barazoi 2 – 2 me Torinon. Një takim që edhe...
 • Etrit Berisha ëndërron Europa League

  Etrit Berisha po kalon një periudhë të jashtëzakonshme tek Atalanta. Skuadra bergamakse po ecën mirë në Serie A dhe kupat e Europës. Portieri shqiptar është një element kryesor në këtë sukses të deritanishëm të Atalanta. “Nisja e kampionatit është pozitive, ndërsa në Europë kemi marrë 4 pikë në dy...
 • Berisha, “heroi” i minutave të fundit ndaj Juventus

  Etrit Berisha nuk ishte më i miri në barazimin që Atalanta arriti me Juventus në Bergamo, por në fund rezultati u vendos prej tij. Portieri shqiptar ndali 11-metërshin e goditur nga Paulo Dybala, një futbollist që gabon rrallë.  “E prita deri në momentin e fundit dhe vendosa më pas...
 • Sadiku ende në dyshim

  Armando Sadiku ka qenë shqetësimi kryesor te Kombëtarja këto ditë. Sulmuesi tha dje, në konferencë, se ishte më mirë, por duhej vendosur bashkarisht me trajnerin Christian Panucci nëse do të luante ditën e shtunë me Lihtenshtejnin. Nëse do të kursehet Sadiku atëherë vendin e tij pritet ta marrë Azdren...
 • Etrit Berisha shfaqet në formë

  Etrit Berisha është gati për kampionatin dhe Europën. Ky është vlerësimi i “Gazetta dello Sport” për paraqitjen e portierit shqiptar në miqësoren me Lille. Atalanta e fitoi me rezultatin 1 – 0 dhe Berisha u tregua vendimtar me pritjet e njëpasnjëshme të Depreville dhe Araujo. Portieri i Kombëtares tregoi...
 • Panathinaikos vëzhgon Lilën, Napoli pëlqen Berishën

  Andi Lila po vëzhgohet me kujdes nga Panathinaikos. Novasports thotë se skuadra e njohur greke ka shfaqur interes për futbollistin shqiptar, të cilit i përfundoi kontrata me PAS Janina, ekip me të cilin luaji për disa sezone. 31 – vjeçari është një futbollist i lirë dhe pritet të vendosë...
Emisione