Itali

 • Kokainë, armë dhe 120 mijë Euro kesh, arrestohen dy kushërinjtë shqiptarë (Video)

  Itali- Një armë, 16 kilogramë marijhuanë, 6 kilogram kokainë dhe mbi 120 mijë Euro kesh është bilanci i një operacioni të kryer nga policia në Ravena. Në pranga janë vënë dy shqiptarët, një 35 vjeçar dhe një 24-vjeçar, kushërinj me njëri tjetrin. Sipas autoriteteve lokale, ky është një nga operacionet...
 • Kush është 57-vjeçari me 1 milion Euro pasuri në Durrës?

  Plot 1 milion Euro pasuri të patundshme, apartamente, garazhe e truall, u sekuestruan nga policia në Durrës në pronësi të një 57-vjeçari, i dënuar në Itali. Tvklan.al ka mësuar se ai është Mehmet Seferi me origjinë nga Dibra dhe prej disa vitesh banonte në zonën e Rrashbullit në Durrës...
 • Fshehu kokainën në park, kapet shqiptari

  Një 34- vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët italianë, në Reggio Emilia. I riu është ndaluar pasi është kapur më 10 doza kokainë dhe më vonë pas një kontrolli të ushtruar në banesën e tij i janë gjetur 24 mijë Euro, raportojnë mediat italiane. Karabinierët ishin duke kontrolluar zonën,...
 • Sërish përleshje në fushatën europarlamentare në Itali

  Dhuna dhe tensionet po shoqërojnë fuqizimin e radikalëve të djathtë kundër emigrantëve në Itali, para zgjedhjeve europarlamentare. Shembull janë edhe përleshjet që shpërthyen në Bolonjë. Protagonistë ishin aktivistët e grupimeve antifashiste, të cilët u përpoqën të pengonin një takim elektoral të Forca Nuovës, partisë me profil fashist nacionalist. Policia...
 • Gjendet i pajetë në makinë 33-vjeçari shqiptar

  Një 33-vjeçar shqiptar u gjet i pajetë mëngjesin e kësaj të hëne në Macerata të Italisë. Shqiptari, i cili jetonte në San Severino, sipas mediave italiane u gjet i pajetë rreth orës 04:30, brenda automjetit të tij. Makina ndodhej e parkuar në karrexhatën e provinciales 127, rrugë që lidh...
 • Arrestohet 44-vjeçari me qëllim ekstradimi në Itali

  Shërbimet policore të Komisariatit Kurbin, pas informacioneve të marra në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane ,arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar: H.I.,44 vjeç, banues në Kurbin 44-vjeçari ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga...
 • Dy shqiptarë kapen me kokainë, e kishin fshehur brenda patateve

  Dy shqiptarë në Itali janë arrestuar nga policia pasi u kapën duke transportuar një sasi kokaine të fshehur brenda një ngarkese me patate të ngrira. Të arrestuarit janë të moshës 33 dhe 44 vjeç. Një kamion frigorifer i nisur nga Holanda me të cilin udhëtonin dy shqiptarët, po transportonte...
 • Shqiptarët në finalet e Kupave

  Ky sezon ishte i suksesshëm për disa lojtarë të Kombëtares. Në Itali finalja e Kupës është e gjitha shqiptare. Lazio dhe Atalanta do të përballen për trofeun të mërkurën në stadiumin “Olimipico”. Strakosha kundër Berishës dhe Gjimshitit. Bergamaskët kërkojnë një trofe që i mungon prej 1963, i vetmi triumf....
 • Italia në emergjencë nga moti

  Lumi Savio në provincën e Cesena-s ka dalë nga shtrati duke përmbytur të mbjellat në fshatrat përreth. Autoritetet italiane shpallën gjenden e emergjencës në Emilia-Romagna, në veri. Situata mbetet kritike edhe në rrethinat e Modenas, ku dy lumenj të tjerë rrezikojnë të dalin nga shtrati. Alarmante gjendja është dhe...
 • 28-vjeçarja shqiptare “ringjallet” në vendngjarje

  Një e re shqiptare u aksidentua rëndë mëngjesin e kësaj të enjteje në Itali. Ngjarja ndodhi rreth orës 07:15 në një kryqëzim në komunën e Rovigos, rajoni i Venetos. 28-vjeçarja, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, udhëtonte me biçikletë kur u përplas nga një makinë në timonin...
 • “Mendova se preka fundin”

  Ish-Kryeministri i Italisë Silvio Berlusconi doli një ditë më parë nga spitali pasi përfundoi me sukses një operacion në zorrë. Miliarderi 82-vjeçar, pasi doli nga spitali, tha për mediat se “mendonte se kishte prekur fundin”. “Shumë gjëra kanë ndodhur së fundmi të cilat më bënë të mendoja se kisha...
 • Braktiset qyteza, shtëpitë shiten për 1 Euro

  Kjo mund t’ju duket e pavërtetë, por një qytezë në Itali ka vendosur të shesë shtëpitë për një çmim që fillon nga 1 Euro. Mussomeli është një qytezë në jug të Siçilisë. 100 prona janë të zbrazëta, pasi banorët i kanë braktisur dhe janë larguar drejt qyteteve të mëdha....
 • Humb jetën biznesmeni shqiptar në Itali

  Një 28 vjeçar shqiptar, babai i dy fëmijëve të vegjël ka ndërruar jetë dje në mëngjes në spitalin e Cisanello, në Pisa të Italisë. Shqiptari Manuel Qehaj, prej disa muajsh kishte marrë restorant-piceri “La Greppia”. Por një aksident automobilistik i kushtoi jetën të riut. Ngjarja ka ndodhur të premten...
 • Ishte tek kushërinjtë, zhduket shqiptari

  Itali- U largua natën e 30 Prillit nga Marina di Ragusa, ku ishte mysafir i kushërinjve të tij. Dorian Licaj , i lindur në vitin 1988, me kombësi shqiptare është zhdukur në drejtim të paditur, raportojnë mediat italiane. I riu kishte shkuar në Itali që në Janar dhe ishte në kërkim...
 • 37-vjeçari me kokën më të pazakontë në botë

  Mjekët kanë publikuar fotografitë e një koke të pazakontë të një 37-vjeçari nga Italia, lëkura e së cilit duket si jorgan. Pacienti, emri të cilit nuk është bërë publik, vuan nga çrregullim si pasojë e të cilit ai prodhon më shumë hormone të rritjes se njerëzit e zakonshëm. Kur...
 • Vajzat që “kryqëzuan” Salvinin

  Dy studente gjetën një mënyrë spontane për të kundërshtuar pikëpamjet e zv/Kryeministrit italian i cili është shprehur publikisht kundër LGBT. Në një tubim bashkiak në Siçili, ditën e dielë Salvini kishte shkuar për të mbështetur një koleg të tij dhe i nxiti të pranishmit në sallë që të ngjiteshin...
 • Përplaset me xhamin e më pas përfundon në rrugë

  Një 39-vjeçar shqiptar, i cili jetonte në Parma, humbi jetën pasditen e së premtes në Sant’Ilario, Reggio Emilia, në një aksident tragjik të ndodhur rreth orës 17:00. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, udhëtonte me një motor Honda 850 kur u aksidentua me një makinë që...
 • Gomone me tonelata drogë drejt Italisë, arrestohen skafistët shqiptarë

  Autoritetet italiane kanë goditur një rast të trafikut të drogës përmes detit. Sipas mediave italiane, në brigjet e Salentos është kapur një skaf me mbi 1.5 ton e gjysmë marijuanë. Mjeti lundrues u identifikua nga autoritetet kufitare teksa po i drejtohej brigjeve italiane. Dy persona në bordin e skafit...
 • U dëbua dhe më pas u shpall në kërkim ndërkombëtar

  Një 28-vjeçar u arrestua nga autoritetet policore në Elbasan pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ai është Bledar Ibrahimi dhe u arrestua nga forcat e Antiterrorit. “Arrestimi i tij u bë për arsye se Interpol Roma në datë 15.04.2019 e ka shpallur në kërkim ndërkombëtar, mbi bazën e vendimit...
 • Kapet me drogë shqiptari në Itali

  Itali-Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga karbinierët gjatë një kontrolli të ushtruar në terren. Ngjajra ka ndodhur mbrëmjn e së dielës në Piazza Tasso, Firenze. Gjatë një shërbimi karabinierët vunë re dy burra të dyshimtë teksa qëndronin në shesh dhe vendosën ti kontrollonin. Sipas medias italiane “Firenze...
1 2 3 56
Emisione