Franca i dërgon armë Ukrainës për të luftuar Rusinë
Franca i dërgon armë Ukrainës për të luftuar Rusinë

08:55 26/02/2022

Armë, pajisje dhe municione do të dërgohen nga Franca në Ukrainë për ushtarët ukrainas. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenti i Ukrainës, Zelensky, i cili thotë se mëngjesi e sotëm kishte biseduar me Presidentin Macron.

Filloi një ditë e re në vijën e frontit diplomatik me një bisedë me Presidentin Emmanuel Macron. Armë dhe pajisje nga partnerët tanë janë rrugës për në Ukrainë. Koalicioni kundër luftës po funksionon”, thotë Zelenski.

Ndërsa Presidenti Macron kishte postuar një video duke deklaruar se “lufta do të zgjaë, duhet të përgatitemi për të”. /tvklan.al

Të ngjashme