Hidhet shorti i Europa League, goglat rezervojnë surprizaHidhet shorti i Europa League, goglat rezervojnë surpriza

13:46 14/12/2020

Pas Champions League është hedhur dhe shorti i Europa League. 32 skuadra e dala nga faza e gupeve dhe të ardhura nga Champions League janë ndarë në 16 sfida për një vend në fazën tjetër.

Shorti ka rezervuar përballje të forta dhe sfida interesante, pasi këtë kompeticion ka skuadra të forta si Milan, Roma, Napoli, Tottenham apo Manchester United.

Përballjet për fazën e 1/16-ave:

Wolfsberger vs Tottenham; Dynamo Kiev vs Club Brugge; Real Sociedad vs Manchester United;  Benfica vs Arsenal;

Red Star Belgrade vs AC Milan; Royal Antwerp vs Rangers; Slavia Prague vs Leicester City; Red Bull Salzburg vs Villarreal;

Braga vs Roma; Krasnodar vs Dinamo Zagreb; Young Boys vs Bayer Leverkusen; Molde vs Hoffenheim;

Granada vs Napoli; Maccabi Tel-Aviv vs Shakhtar Donetsk; Lille vs Ajax; Olympiakos vs PSV./tvklan.al


Të ngjashme