Ka nje mesazh për ty – 34 familje u ndihmuan me ushqime! (19 prill 2020)


Ka nje mesazh për ty – 34 familje u ndihmuan me ushqime! (19 prill 2020)

19:12 19/04/2020

Dasma e trishte! Ndersa behej nuse i vdes njeriu me i dashur!

Rubrika “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e veçantë dhe aspak të zakontë të Xhulias. Kur ishte 17 vjeç ajo u fejua me mblesëri, me një person që e pa vetëm përmes fotografisë.

Ai jetonte në Itali dhe madje nuk ishte i pranishëm as në fejesën e tyre.  Xhulia u shpreh se fillimisht përmes fotos nuk i pëlqeu, por sot ajo e falenderon Zotin që e solli në jetën e saj.

Ardit Gjebrea: Sa vjeç je fejuar?

Xhulia: 17 vjet!

Ardit Gjebrea: Dhe u fejove me një fotografi?

Xhulia: Kur i tregoj sot gocës nuk e beson, jo thotë mami po më tregon ndonjë film. Jo i them është e vërtetë.

Ardit Gjebrea: Kush ta solli atë fotografi dhe si pranove duke parë thjesht një fotografi dhe ti ke sot bashkëshortin prej asaj fotografie?

Xhulia: Bashkëshorti im që është sot e kaq vite, jetonte në Itali atë kohë. Vëllai i bashkëshortit tim kishte marrë nusen tek komshiu im dhe jemi në po të njëjtën lagje dhe vjehrri im vinte tek krushku dhe i thoshte dua një gocë të mirë për Gentianin. Ai komshiu jonë, çuni xhaxhait të babit, jo komshiu, fis domethënë jemi, shiko i thotë se ka Nazmiu një gocë të mirë, punëtore, por është pak e vogël. Ai thotë e njoh Nazmiun, pi kafe çdo ditë. Kështu vazhdoi ajo historia, fjalët, bisedat. Çuni i xhaxhait erdhi një natë dhe më solli fotografinë e burrit, burri ishte në Itali.

Ardit Gjebrea: Po të pëlqeu të paktën fotografia?

Xhulia: Jo! Kur e pashë në fillim jo, kur e pashë në fotografi ashtu i dobët, ai ishte 23 vjet. Babi tha unë këtë çunin e njoh se kam pirë kafe kur vjen ne Gusht. O ba i thashë mirë e njeh ti, po si është? Është çun i mirë tha. Mirë i thashë është çun i mirë në kafe, por se di në realitet si është?

Ardit Gjebrea: Fjalë e babit për ty ligj?

Xhulia: Po, po ligj, ky është fati jot tha, unë jam i sigurt tha që ky është fati jot dhe tha beso babin, se babi nuk gabon.

Ardit Gjebrea: Edhe kështu ndodhi?

Xhulia: Po kështu ndodhi! Ne premë atë fjalën, vendosëm ditën që u fejuam që e shpallën, në 14 Shkurt ishte Dita e Shën Valentinit. Edhe ai erdhi në Gusht, nga Shkurti që ishim fejuar me fotografi erdhi në Shkurt.

Ardit Gjebrea: Pra ju u fejuat me fotografiinë?

Xhulia: Po!

Ardit Gjebrea: Pastaj ai erdhi në Gusht?

Xhulia: Po erdhi në Gusht!

Ardit Gjebrea: Kur erdhi në Gusht që e takove, cili ishte impakti i parë?

Xhulia: Nuk më pëlqeu me thënë të drejtën!

Ardit Gjebrea: Po sot të pëlqen se vetëm nuk më pëlqeu po thua deri tani?

Xhulia: Po sot po, nuk e ndërroj me asnje gjë në botë, e falenderoj Zotin që e kam. /tvklan.al

Mbetet ne Australi, i dergon mesazh vjehrres!

Rubrika “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan solli rastin e Meritës, e cila momentalisht ndodhet në Australi për shkak të izolimit. Ajo kishte shkuar për t’i bërë një surprizë motrës së saj për ditëlindje, por nuk e kishte menduar se do qëndronte kaq gjatë.

Merita në Shqipëri ka lënë familjen e saj, 3 fëmijët dhe bashkëshortin, por gjithashtu edhe vjehrrën, me të cilën ka një marrëdhënie shumë të veçantë.

Vjehrra e saj feston ditëlindjen dhe në pamundësi për të qenë pranë saj, ajo kontaktoi emisionin për t’i bërë asaj një surprizë.  

Merita: Nënë e di se dhurata për ditëlindjen tënde, më e bukura për ty dhe për mua, do ishte që unë të isha aty me ty, pranë jush, pranë fëmijëve, por në pamundësi të kësaj kam bërë të mundur këtë video urimi, mesazh për ty. Gëzuar, gëzuar nga zemra këtë 65-vjetor të lindjes tënde. Të dua shumë, të përqafoj me mall. Je vjehrra më e mirë në botë. Të falenderoj nga zemra për çdo gjë që ti bën për mua, për fëmijët dhe për gjithë familjen tonë. Të përqafoj dhe mirë u gjetsha të gjithëve kurrë të vij.

Liza: Faleminderit moj Meritë, faleminderit, je nusja më e mirë në botë dhe ti për mua. Shumë faleminderit, ishalla vjen sa më shpejt këtu pranë nesh, se na mungon shumë dihet ajo punë. Por kështu erdhën këto gjëra, çfarë të bëjmë.

Ardit Gjebrea: Ishte urimi i Meritës!

Liza: Shumë i mirë!

Ardit Gjebrea: E vuan shumë që nuk është këtu me ju, pranë teje, pranë fëmijëve, pranë bashkëshortit. Por do vijë një moment që do mbarojë kjo histori, do jeni bashkë dhe do festoni. /tvklan.al

Perloten mjeket e Infektivit!Të ngjashme