OPINION -KE ARRESTUAN EUROPIANET NE SHQIPER

OPINION -KE ARRESTUAN EUROPIANET NE SHQIPER

01:09 25/09/2018

Të ftuar:

Artan Hoxha – Gazetar

Lorenc Vangjeli – Gazetar

Anila Hoxha – Gazetare

Besfort Lamallari – Zv/ministër i Brendshëm

Basir Collaku – Gazetar

 

 

Ke arrestuan europianet ne Shqiperi!

Zv/ministri i Brendshëm Besfort Lamallari thotë se grupi i “Bajri” i goditur të premten nga Policia e Shtetit, është një prej 7 bandave më të rrezikshme në vend.

I ftuar në emisionin “Opinion” të Blendit Fevziu në Tv Klan, Lamallari theksoi se ky grup kriminal i kishte shtrirë aktivitetin edhe jashtë Shqipërisë.

“Sipas ekspertëve në Task Forcën Speciale, të cilët kanë bërë një skedim të grupeve kriminale që janë pjesë e një skedari kombëtar. Ky grup konsiderohet si një nga 7 më të rrezikshmit në vend dhe jashtë vendit. Ky grup e zhvillonte aktivitetin kriminal në disa vende, kryesisht në Belgjikë, Holandë dhe Itali“, theksoi zv/ministri i Brendshëm.

Ky grup vepronte prej më shumë se 20 vitesh në Shkodër, dhe arrestimi i anëtarëve të kësaj bande është drejtësi për familjarët e dy viktimave të vrarë në vitin 2002.

“Është një drejtësi e mohuar për mëse dy dekadash për të paktën dy vrasje të ndodhur në vitin 2002”, tha Besfort Lamallari.

C’po ndodh ne prokurorine e krimeve te renda?

PD dhe plani antimasa i saj!

Të ngjashme
UKT