Preu dru pa leje, arrestohet 33-vjeçari në Gjirokastër. Në banesë i gjendet kanabis


Preu dru pa leje, arrestohet 33-vjeçari në Gjirokastër. Në banesë i gjendet kanabis

10:27 16/10/2022

Një 33-vjeçar në Gjirokastër u arrestua nga policia për prerje të paligjshme të druve në pyje.

I riu me iniciale T.B. nga Çepuna u ndalua nga policia në afërsi të fshatit Zenelaj, duke transportuar me kamionçinë 4 m3 dru të prera pa leje përkatëse.

Në vijim të veprimeve hetimore, uniformat blu ushtruan kontroll në banesën e 33-vjeçarit, ku gjetën një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan lënda narkotike, lënda drusore dhe automjeti me të cilin transportohej kjo e fundit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.  /tvklan.al

Të ngjashme