Rrëzohet në “Kanionet e Pesturës” turisti amerikan, 20-vjeçari transportohet drejt spitalit


Rrëzohet në “Kanionet e Pesturës” turisti amerikan, 20-vjeçari transportohet drejt spitalit

16:02 03/10/2022

Në fshatin Progonat, Tepelenë, në vendin e quajtur “Kanionet e Pesturës”, është rrëzuar shtetasi amerikan W. L., 20 vjeç.

Shërbimet e Policisë, në bashkëpunim me shërbimet zjarrfikëse, shërbimet e spitalit dhe banorë të zonës, kanë bërë të mundur nxjerrjen 20-vjeçarit nga vendi ku ishte rrëzuar.

Shtetasi W. L. po transportohet në spital, për të marrë ndihmë mjekësore, pasi ka marrë dëmtime në pjesë të ndryshme të trupit.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e rrethanave të situatës./tvklan.al
Të ngjashme